20 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

20/10/2016 - 16:57

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

16 Ekim 2016 pazar günü gerçekleştirilen KPSS Önlisans sınav sonuçları için milyonlarca adayın meraklı bekleyişi sürüyor. ÖSYM’nin KPSS’den önce düzenlediği DGS sınavını 1 ayda açıklaması, milyonlarca kişinin girdiği KPSS sonuçları için bekleyişin uzun süreceğini gösteriyor.

ÖSYM’nin KPSS Önlisans sonuçlarını, 20 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan KPSS Ortaöğretim sınavından sonra açıklaması bekleniyor. Buda demek oluyor ki 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilen KPSS sonuçlarının açıklanması yaklaşık 2 ay sürecek.

Sınava giren milyonlarca adayın sonuçlardan ziyade odaklandığı konu ise KPSS sonrası bakanlardan gelen, “Kamu kurumlarında gereğinden fazla memur yer alıyor. Bu nedenle ilerleyen süreçte memur alımlarında düşüşe gidilecek” açıklaması oldu. Gelen bu açıklamanın ardından zaten yüksek olan puanların daha da artması bekleniyor.

Kasım ayının sonu, aralık ayının başı gibi açıklanması beklenen KPSS Önlisans ve KPSS Ortaöğretim sonuçlarının ardından gözler tercih dönemine çevrilecek. 15 Temmuz sürecinin ardından değişen sistemle birlikte yeni atamaların nasıl olacağı ise ilerleyen günlerde şekillenecek. Haberdirekt.com olarak detayları aktarmaya devam edeceğizYorum Yap