25 Kasım 2016

M. Negiz

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları İçin Bekleyiş Sürüyor

25/11/2016 - 8:44

2016 KPSS Ortaöğretim sınavının tamamlanmasından sonra merak sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları muhtemel olarak Aralık ayının ilk haftasında açıklanacak.
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları İçin Bekleyiş Sürüyor

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı tamamlandıktan sonra sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. 3.5 Milyon kişinin girdiği KPSS Ortaöğretim sınavının muhtemel açıklanma tarihi Aralık ayının ilk haftası olarak tahmin ediliyor.

Sorulan sorulardan bir kısmının üzerinden sosyal medyada oldukça fazla şaka yapılan 2016 KPSS Ortaöğretim sınavının en dikkat çeken sorularından bir tanesi “apartman” sorusu oldu. 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir sorusu da akıllarda kalan bir diğer soru oldu. Sınavda çıkan soruların tamamına ÖSYM’nin resmi web adresinden ulaşabilirsiniz. 2016 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarını ÖSYM ile eş zamanlı olarak Haber Direk adresinde bulabilirsiniz.

KPSS TERCİHİ

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih işlemlerine başlayacak. Tercih kılavuzu üzerinden yapılacak olan tercih işlemleri açılacak olan kadrolara göre gerçekleştirilecektir. Detaylar yakında ÖSYM tarafından adaylara açıklanacaktır.Yorum Yap