1 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Kurban El Yakıyor!

01/09/2016 - 20:07

Kurban El Yakıyor!

Kurban bayramı yaklaştı, kurbanlık almak isteyenler ise fiyat araştırmasına koyuldu. Bayrama 10 günlük bir süre kala kurban alacak olanlar hayvan pazarlarını dolaşmaya başladı. Bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha az ilginin olduğu gözlemlenirken, fiyatlar ise düşeceği yerde daha da yükseliyor. Satıcılar hayvan satamamaktan yakınırken, alıcılar ise fiyatların çok yüksek olduğundan dert yakınıyor.

Büyük Baş 6 Bin Liradan Başlıyor!
Büyük baş hayvan almak isteyenler kesenin ağzını bu yıl sonuna kadar açacak gibi. En küçük büyükbaş hayvan 6000 liradan alıcısını beklerken, 15 Bin liraya kadar alıcı bekleyen hayvan olduğu görülüyor. Ortalama değerler ele alındığında 7-8 Bin liraya büyükbaş hayvan almak mümkün.

Küçükbaş hayvana yönelenler ise 750 ile 1250 TL arasında kurbanlık alabiliyor. Şuan için hayvan satışlarının düşük olduğu, araştırma yapanların daha ön planda olduğu gözlemlenirken, satıcılar yine son günün beklendiğine vurgu yapıyor.

Parasını Verip Pazarda Bakımını İsteyen Çok!
Bazıları ise şimdiden hayvanı almak fakat hayvan pazarında hayvanın bakımına devam etmesi isteğinde bulunuyor. Bakımını yapacak yeri olmayan vatandaşların satıcılardan istediği bu durum karşısında satıcılar pek yanaşmıyor. Alıcılar da bu nedenle son günü beklemenin daha avantajlı olacağı görüşünde.

Her yıl bayramın ilk gününü bekleyen kurbanlık hayvan alıcısı, daha avantajlı çıktığı herkes tarafından biliniyor. Bu durumun farkında olanlar yine bu bayramda da bekleyişi son güne kadar devam ettirecek gibi.Yorum Yap