4 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Mardin’de Karakola Hain Saldırı!

04/05/2016 - 8:42

Mardin’de Karakola Hain Saldırı!

Mardin’den gelen haber yine yasa boğdu! Gece saatlerinde Mardin ile Şanlıurfa arasında bulunan Jandarma karakoluna teröristler tarafından saldırı gerçekleştirildi. PKK tarafından yapılan bu saldırı sonrasında 1 asker şehit olurken, 10 asker ise yaralı olarak hastaneye sevk edildi. Hastaneye sevk edilen askerler arasında 2 askerin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Gece düzenlenen hain saldırıda, el yapımı bomba yüklü aracın karakol önünde patlatıldığı kaydedildi. Patlamanın şiddetli olması nedeniyle yakın çevreye de maddi zarar veren olayda, patlama sesi ise civar köylerden de duyuldu.

Geç saatlerde gerçekleşen bu saldırının ardından ise olay yerine hızlı şekilde sağlık ve AFAD ekipleri müdahele etmek için bölgeye ulaştırıldı. Yaralıların hastaneye sevk işlemi sırasında hızlı olarak bölgede operasyon başlatılırken, Derik-Viranşehir otoyolu ise trafiğe kapatılarak bölge güvenlik çemberine alındı. Giriş ve çıkışların kontrol edildiği bölgede operasyon hala devam ediyor. Saldırının ardından valilikten yapılan açıklama da ise saldırıya ilişkin şehit düşen asker ve yaralıların bilgisi aktarıldı.

Saldırının ardından sabah erken saatlerden itibaren bölgede operasyonların sürmesi ile eş zamanlı olarak güvenlik önlemleri de bir üst seviyeye çıkarıldı. Civar köylerde yer alan karakollarda da yine aynı şekilde güvenlik önlemleri arttırıldı.Yorum Yap