9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

MEB’den Okullara Talimat!

09/09/2016 - 21:31

MEB’den Okullara Talimat!

Yeni eğitim ve öğretim yılının bayram sonrasında başlayacak olmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz’a ilişkin bir bildiri hazırlayarak yurt genelinde tüm okullara yazılı olarak iletti. MEB tarafından alınan karara göre, okulların açılacağı ilk hafta süresinde, 15 Temmuz olaylarına ilişkin etkinlikler düzenlenecek. Özel ve Devlet okulları ayırmaksızın tüm okullara gönderilen bildiri, 19 Eylül’de açılacak okulların ilk haftasında geçerli olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, bildiri detaylarında 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma gününün önemine vurgu yapılmasını iletti. Bu bildiriye göre öğrencilere vatan ve millet sevgisinin aşılanmasına yönelik farklı etkinlik çalışmalarının yer alması bekleniyor. Öğrencilerin bu doğrultuda sorumluluk sahibi oldukları, milli duyguların önemine vurgu yapılarak aktarılmak istenecek. Milli Eğitim Bakanlığı, Demokrasi zaferini ciddi şekilde önemsediğini ve bu etkinliklerin muhakkak es geçilmeden yerine getirilmesini istedi.

Bildirinin ardından ise okul öncesi okul müdürlüklerinde öğretmenler arası toplantılar yapılarak nasıl bir yol izleneceği ve Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma günü için öğrencilere en iyi şekilde aktarımın nasıl yapılabileceği konusunda fikir alışverişleri görüşülmeye başlandı. Okullar arasında bu konuda herhangi bir bağlayıcı durum olmaksızın, her okul farklı oluşturduğu etkinliği yapabilecek.Yorum Yap