11 Ocak 2017

Yunus Ünlü

Medula Eczane Sistemine Giriş Sorunu Büyüyor

11/01/2017 - 16:22

Medula eczane sisteminde sıklıkla yaşanan erişim sorunu büyüyor. SGK, 11 Ocak çarşamba günü yaşanan erişim sorunu ile ilgili olacak sorunun en kısa sürede giderileceğini açıkladı. Eczacılar ise yaşanan sorun nedeniyle duydukları mağduriyeti dile getirdi.
Medula Eczane Sistemine Giriş Sorunu Büyüyor

Medula eczane sisteminde 11 Ocak 2017 çarşamba günü sabah saatlerinde başlayan erişim sorunu gün boyu devam etti. Eczanelerde yaşanan sorunlar nedeniyle aksamalar ve yoğunluk yaşandı. SGK yaptığı açıklamada sorunu en kısa sürede gidereceklerini açıkladı. Son dönemde Medula’da sıklıkla yaşanan sorunlar nedeniyle eczacılar pek çok kez SGK ile karşı karşıya gelmişti.

Eczacılar yaptıkları açıklamada, “Medula sisteminin alt yapı yetersizliği nedeniyle sürekli sorunlar yaşıyoruz. SGK’nın konu ile ilgili kalıcı çözümler getirmesi gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

SGK Konu ile İlgili Açıklama Yaptı

Kurumumuz alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmalarına esas teşkil etmek üzere MEDULA sistemimizde 11/01/2017 tarihinde saat 10.20 den itibaren hizmet verilememektedir. En kısa zamanda sistem yeniden hizmet vermeye başlayacaktır. Hizmet verilemeyen süre zarfında Manuel reçete ve Manuel işlemlere izin verilecektir.

Medula Eczane sistemi, eczacıların reçetelerini internet üzerinden sisteme girdiği adrestir.

SGK Medula İşlemleri Modülü

Loading the player...


Yorum Yap