12 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Meğer içinde meyve suyu varmış!

12/12/2015 - 14:29

Meğer içinde meyve suyu varmış!

Cümlelerin hemen hemen hepsinin inşallah-maşallah kelimeleriyle tamamlandığı Adnan Oktar sohbetinde geçtiğimiz günlerde gündeme gelen şampanya şişelerinin içinde meğer meyve suyu varmış…

Geçtiğimiz günlerde sonu inşallah ve maşallah kelimeleriyle biten dini olduğu söylenen Adnan Oktar sohbetlerinde medyada kendilerine kedicik denilen kızların önünde bulunan şampanya şişeleri gündeme oturdu. Gündeme gelmeyi dini unsurların ötesindeki tavır, hareket ve söylemlerle gelmeyi amaç edinmiş bu sohbetler dini kesimin tepkisini çekmeye devam ede dursun, geçtiğimiz hafta yayınlanan programda kediciklerin önünde bulunan şampanya şişesi görünümlü şişelerin içinde meyve suyu olduğu söylendi.

Basına kedicik olarak yansıtılan ve dini görünümden oldukça uzak olan kızların önünde bulunan şişeyle ilgili açıklama yine bu kediciklerden geldi. Medyafaresi isimli internet haber sitesinin twitter hesabına gönderilen paylaşımda, kediciklerden olduğu bilinen Didem Ürer, “Bir haber sitesi olarak asılsız haber yapmanın sorumluluğunu alıyorsunuzdur. Bu şişelerin hepsi meyve suyu. Tekzip bekliyorum.” dedi.

Tabiki bu durumun akıllara getirdiği soru, “meyve suyu neden içki şişesi görünümlü şişelerin içinde servis edildi” şeklinde olması da gayet normal olmalı. Dini söylemler, kurallar, ve her türlü değer arka plana atılarak, gündeme gelme amacıyla türlü oyunların oynandığı programda içki şişesinin içine meyve suyu koymanın da bir amacı olabilir miydi?

 Yorum Yap