17 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Mehmet Müezzinoğlu: Taşeron Kadro Sorunu Bu Yıl Çözülecek

17/02/2017 - 17:26

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçileri umutlandıran bir açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, "Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek" şeklinde konuştu.
Mehmet Müezzinoğlu: Taşeron Kadro Sorunu Bu Yıl Çözülecek

Taşeron işçilerini sevindiren açıklamalar basına yansımaya devam ediyor. Taşeron işçilerinin kadro sorununu çözeceklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, bütüncül bir yapı oluşturmak için çalıştayların devam ettiği ifade etti. Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro sürecinin bu sene içerisinde tamamlanacağını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,Best FM’de “Konuşan Türkiye” programına konuk oldu. Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışanların olduğunu ifade ederek bu konuda hazırlıklarının devam ettiğini kaydetti. Müezzinoğlu, “Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.” şeklinde konuştu.

KAMU ÇALIŞANI REFORMU

Bakan Müezzinoğlu, Es Medya ziyareti sırasında da taşeron işçileri hakkında açıklama yaptı. Müezzinoğlu, taşerona kadro sorununu kamu çalışma reformu kapsamında çözeceklerini kaydetti. Müezzinoğlu, “Bu reformu yapmadığımız sürece ülkenin dinamiklerini güçlü hale getiremeyiz. Bununla ilgili benim dönemimde 2 ayrı çalıştay yaptık. Kamu çalışanı reformunda henüz bir mutfak çalışmasındayız. Bunu yaparsak, taşeron bunun içinde çözülecek. Yarı zamanlı çalışanlar, sözleşmeliler, 4A, 4B, 4C gibi birçok personel var. Yamalı bohça gibi. Kıdem tazminatı gibi çok paydaşlı bir konu bu. Taşerondaki arkadaşlara ‘biraz daha sabır’ diyoruz” dedi.

Taşeron İşçilerin Sesi - Facebook Sayfası


Kadro için birlik olmak şart. Tüm taşeron işçilerin tek ses olması için, facebook sayfasını beğenerek takip ediniz. En kısa sürede birlik olarak, taşeron işçilerin kadro almasını kutlayacağız.

BAKAN ARSLAN: MALİYE BAKANLIĞI ÇALIŞIYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da taşeron işçileri hakkında, “Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bağlantılı Haber  Kamu Çalışanı Reformu Nedir? İşte Taşeron Kadro Sürecindeki Yenilikler


Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu