26 Kasım 2016

M. Negiz

Mehmet Şimşek AB İlişkileri ile İlgili İtidal Çağrısında Bulundu

26/11/2016 - 22:12

AB ile ilişkiler gerilme eğiliminde iken taraflardan itidal çıkışları da gelmeye başladı. Son olarak görüşünü açıklayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AB’nin büyük bir başarı hikâyesi olduğunu ifade etti. Bakan Şimşek, “AB çökmüyor! Tam aksine büyük bir başarı hikâyesi. Yaklaşık 510 milyon insan huzur ve refah içinde yaşıyor…” dedi.
Mehmet Şimşek AB İlişkileri ile İlgili İtidal Çağrısında Bulundu

Son dönemlerde fırtınalı bir seyir halinde olan Türkiye ile Avrupa Birliği’nin (AB) ilişkileri Avrupa Parlamentosu’nun (AP) oylama girişimi ile iyice gerildi. Taraflardan gelen eleştirilerin dili de her geçen gün sertleşiyor. Böyle bir durumda AB içinden itidalli çıkışlar gelmeye başlarken, Türkiye’de de çeşitli beyanatlar verilmeye başlandı.

AB hakkındaki önemli çıkışlardan bir tanesi de Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten geldi. Başbakan Yardımcısı Şimşek, sosyal medya aracılığı ile AB’nin çöküşü iddiasındaki bir yazara cevap olarak AB’nin çöküşte olmadığını ifade etti. Şimşek’in sözleri şu şekilde; “AB çökmüyor! Tam aksine büyük bir başarı hikâyesi. Yaklaşık 510 milyon insan huzur ve refah içinde yaşıyor…”

‘Avrupa’da Refah Sağlanması Başarıdı’

Açıklamalarında Avrupa’nın geçmişine de atıf yapan Başbakan Yardımcısı, “Milyonlarca insanın öldüğü, şehirlerin yakılıp yıkıldığı 1. ve 2. Dünya savaşlarından sonra Avrupa’da barış ve refahın sağlanması başarıdır..” dedi.Yorum Yap