23 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Merak Akşener Şok Çıkış!

23/04/2016 - 22:42

Merak Akşener Şok Çıkış!

MHP’de devam eden başkanlık yarışından iddialı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de vatadanşlarla bir araya gelen eski MHP Milletvekili Meral Akşener dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar muhalefetin hiçbir şey yapmadığını ifade ederek, “ver yesin, ört uyusun” sözleriyle eleştirdi. En dikkat çeken açıklamalardan biri de Meral Akşener’in, “genel başkan olursam bu arkadaşlar(muhalefet yapmayanlar) ot yolacak” sözleri oldu.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde oldukça kalabalık bir parti grubu tarafından karşılanan Meral Akşener, ilçe meydanında vatandaşlara da selamlama konuşması yaptı. Hayatında iki grupla inatlaşmadığını belirten Meral Akşener, bu grupların ilkinin Türk Milleti, ikincisinin de ülkücüler olduğunu belirtti. Allah’ın izniyle kongremiz olacak ve eğer Allah bana genel başkan olmayı nasip ederse, bugüne kadar “ver yesin, ört uyusun” diyerek eleştirdiği kişilere ot yolduracağını ifade etti.

Genel başkan olması durumunda önce muhalefeti ele alacağını ve hakların nasıl savunalacağını göstereceğini belirten Akşener, iktidar’ın Kasım’a kadar dayanamayacağı ve Kasım ayında genel seim olursa Milliyetçi Hareket Partisi’nin de iktidar olacağını belirtti.

Akşener: Görevden Alınmalar Yanlış

Bilecik’in Söğüt ilçesinde Belediye Başkanı Halil Aydoğdu’yu ziyaret eden Meral Akşener, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Söğüt’ün Osmanlı’nın kalbi olduğunu ifade etti. Bir gazetecinin, 23 Nisan Meclis resepsiyonunun iptal edilmesini hatırlatarak “Başbakanlık durumunuzda kutlamalarla ilgili bir değişiklik olacak mı?” sorusuna; Bu tür bayramların bize ülkenin nasıl kurulduğunu hatırlattığını bu sebeple şehitler için eğlencelerin iptal edilebileceğini ancak bu tür bayramların önemi ve kutlamaların eğlence olmadığı, şeklinde cevap verdi.

Akşener, kapatılan il başkanlığı konusunda kapatma kararını doğru bulmadığını belirtti. Ayrıca görevden almaların da yanlış olduğunu ancak kapatmaların çok daha yanlış olduğunu ifade etti.Yorum Yap