25 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Meteoroloji’den Soğuk ve Kar Uyarısı

25/10/2016 - 12:54

Yurt genelinde hava sıcaklıkları hissedilir derecede azaldı. Geçtiğimiz hafta pastırma yazının yaşanmasının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden beklenen açıklama geldi. Önümüzdeki günlerden itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak ve yurdun bazı bölgelerinde kar yağışları gözlenecek.
Meteoroloji’den Soğuk ve Kar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere yurdun bir çok bölgesinde şiddetli soğukların kapıda olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz hafta hava sıcaklıkların oldukça yüksek olması sonrasında yeni hafta ile birlikte sıcaklıklar hissedilir derecede azaldı. Özellikle Karadeniz bölgesinde sıcaklıkların yaklaşık 5-6 derece azalması ile birlikte tarım ürünlerinin zarar görmesinden korkuluyor.

En çok merak edilen soruların başında ise kar ne zaman yağacak geliyor. Meteoroloji’den gelen açıklama, “Bu yıl son zamanların en soğuk kışının olması bekleniyor. Uzun vadeli tahminlerde değişiklik olabileceği göz önüne alınmalı. Kasım ayının başlangıcı itibariyle sıcaklıklarda düşüş daha sert olacak. Marmara ve Karadeniz bölgesinde kar yağışının Aralık ayı itibariyle başlaması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi ise kar yağışı ile Kasım sonu gibi tanışacak” şeklinde.

Meteoroloji’den gelen açıklamanın ardından tarım bölgeleri soğuk ve sel baskınları konusunda uyarıldı.Yorum Yap