6 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Metina ve Hakurk’ta Hedefler Vuruldu!

06/09/2016 - 9:56

Metina ve Hakurk’ta Hedefler Vuruldu!

Suriye ve Irak’ın kuzeyine düzenlenen operasyonlar bugünde devam etti. Gece saatlerinde hareketlilik yaşayan sınır bölgelerinde Metina ve Hakurk’a ait toplam 12 bölgenin imha edildiği duyuruldu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği operasyonda gece saatlerinde başlayan operasyon, sabah saatlerine kadar sürdü. TSK, daha önceden belirlediği Irak sınırındaki Hakurk ve Metina bölgelerini hedef aldı.

İki ayrı hedef bölge belirleyen TSK, bu hedefler öncesinde ilk olarak gece Gara bölgesine hava harekatı düzenlemişti. İlerleyen saatlerde ise Gara’nın ardından önce Hakurk’a sonra ise Metina’ya havadan harekatı düzenledi. Hakurk üzerinde 8 ayrı PKK kampının tespit edilmesinin ardından tespit edilen bölgeler hedef alınarak ateş altına alındı. Çok sayıda terör örgütü etkisiz hale getirildikten sonra diğer hedef olan Metina bölgesine geçiş yapıldı.

TSK, Metina bölgesi için ise toplam 4 farklı bölge tespit etti. Yine aynı şekilde havadan düzenlenen harekat başarı ile tamamlandı ve çok sayıda PKK üyesi etkisiz hale getirildi. Bölgeye gündüz karadan giriş yapılarak tespitlerde bulunulması bekleniyor.

Ayrıca düzenlenen operasyonun ardından TSK tarafından yapılan duyuruda savaş uçaklarının görevlerini başarı ile sonuçlandırdıklarını ve askeri üsse geri dönüş yaptıkları aktarıldı. Hava harekatlarının Irak ve Suriye’nin kuzeyinde devam edilmesi bekleniyor.Yorum Yap