15 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Eski Sürümler için Yeni Sürücü!

15/12/2015 - 11:42

Eski Sürümler için Yeni Sürücü!

Windows 10 sürümüyle birlikte gelen ve oyun keyfi yaşamak isteyen kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan Xbox One oyun kolu artık Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarını da destekleyecek.

Microsoft’un kullanıcılarına müjde olarak sunduğu sürücü güncellemesi windows 7 ve windows 8.1 kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Uzun süredir devam eden bekleyişin ardından Microsoft, Xbox One kablosuz kontrol kolu adaptöründe daha önce “keyfi” olarak tabir edilen Windows 10 sınırlamasını kaldırdı ve kolun kullanımına imkan veren Windows 7 / 8.1 sürücülerini yayınladı.

Microsoft’un bu adaptörü markete sunması için zaten, neredeyse 2 yılın geçtiği unutulmamalı. Üzerine bir de Windows 10 kısıtlaması gelince, Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları ister istemez Microsoft’a kızmıştı. Ama bu durumun, Windows 7 ve 8 kullanıcılarının sürekli olarak karşılarına çıkan “Şimdi Windows 10’a yükselt” önerileri nedeniyle yaşandığı düşünülebilir. Başka bir deyişle Microsoft, eski Windows sürümlerine destek vermeyerek kullanıcıları Windows 10’a çekmek istiyor olabilir.

Sonuç olarak artık Windows 7 / Windows 8.1 kullanıcıları da, Xbox One kolunu kablosuz olarak kullanabiliyorlar; tabii ki bu adaptörü satın almaları şartıyla.Yorum Yap