10 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Microsoft’tan İptal Kararı

10/11/2016 - 11:55

Microsoft'un yeni projesi Project Hobart, sessiz sedasız iptal edildi. Alınan kararla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
Microsoft’tan İptal Kararı

Geçtiğimiz Mayıs ayında, E3 etkinliğinde Microsoft ‘Chromecast-tarzı’ bir yayın çubuğu açıklayacağını söylemişti. E3 geldi ve geçti, ismi Project Hobart olan cihazdan bir haber alan olmadı.

Gelen yeni haberlere göre, Hobart aslında iptal edilmiş durumda . Bu ani iptalin sebebi bilinmemekle beraber, iptal kararından önce, Microsoft’un E3’ten bir kaç hafta sonrası için 300.000 adet cihaz siparişi verdiği konuşuluyor.

Hobart’ın fiyatı 99 dolar olacaktı. Bu fiyat, bu tarz yayın cihazları için oldukça pahalı. UWP uygulamalarını çalıştıracak kadar güçlü olduğu söylenen cihazın tek artı tarafı da bu. Fiyat karşılaştırmak gerekirse, Amazon’un Fire TV Stick’in fiyatı 39 dolar, Google’ın Chromecast cihazı 35 dolar, 4K yayın destekleyen Chromecast Ultra’nın fiyatı ise 69 dolar.

Maalesef, Microsoft yayın cihazları piyasasına girmek istemiyor gibi görünüyor. Eğer Microsoft imzalı bir yayın tecrübesi yaşamak istiyorsanız, şu an tek seçeneğiniz bir Xbox konsol satın almak.Yorum Yap