1 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Milli Maçta Gol Sesi Çıkmadı!

01/09/2016 - 10:56

Milli Maçta Gol Sesi Çıkmadı!

2018 Dünya Kupası gruptaki ilk maçın öncesinde Rusya ile hazırlık maçına çıkan A Milli takım, Antalya’da rakibini ağırladı. Maç boyunca daha üstün görünen taraf olan millilerimiz maç boyunca yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. İki tarafın pozisyonları değerlendiremeemsi üzerine maçtan 0-0 beraberlik çıktı.

Maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkan A Milli takım, Hırvatistan maçı öncesi moral depolamak istedi fakat hğcum hattında kısır kalındı. Cenk Tosun’un yetersiz göründüğü maçta ikinci yarının son bölümünde Enes Ünal şans buldu. İstekli oyunu ile dikkat çeken oyuncu ilk 11’e göz kırptı.

Emre Mor Büyüledi!
Maçın en dikkat çeken ismi ise Emre Mor oldu. Avrupa Şampiyonası ve öncesinde oynadığı maçlarda etkili oyunu ile dikkat çeken oyuncu, kaldığı yerden devam ediyor. Çok kez topla buluşan oyuncunun driplingleri ve attığı çalımlar, olumlu sinyal verdi. Ara ara gereksiz top kaptırmaları ise Fatih Terim’in uyarılarına engel olamadı.

Maçta etkili oyuncuların yanı sıra beklentilerden uzak isimlerde yok değil. Bunların başında ise Hakan Çalhanoğlu, Volkan Şen gibi isimler geliyor. Silik bir görüntü çizen iki oyuncu maçın en kötüleri arasındaydı.Yorum Yap