8 Ocak 2017

Muhammet Negiz

Milli Piyango Fona Devredildi

08/01/2017 - 20:25

Türkiye gazetesinin 8 Ocak Pazar günü manşetinde verdiği habere göre, OHAL kapsamında kabul edilen son kararnamede ekonomi ile ilgili kritik adımların atıldığı ifade edildi. Bu adımların mega projelere kaynak sağlayacağına dikkat çekildi.
Milli Piyango Fona Devredildi

Resmi Gazete’de yayımlanan son kararname ile at yarışları ve şans oyunlarına dair lisanslar 49 yıllığına Türkiye Varlık Fonu’na devredildi. Yapılan bu düzenleme ile ekonomi anlamında kritik adımların atıldığına dikkat çekildi. Elde edilecek gelirin ise mega projelere kaynak sağlaması bekleniyor.

Türkiye gazetesinin 8 Ocak Pazar günü manşetinde verdiği habere göre, OHAL kapsamında kabul edilen son kararnamede ekonomi ile ilgili kritik adımların atıldığı ifade edildi. At yarışları ve şans oyunlarının lisans haklarının 49 yıllığına Türkiye Varlık Fonu’na aktarılmasına ilişkin kararname yayımlandı. Gazetenin “Atlar Varlık İçin Koşacak” manşeti ile duyurduğu gelişmeler neticesinde Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan şans oyunlarının lisans hakların önemli bir getiri sağlaması bekleniyor. Habere göre, bu getirinin mega projelere finansal destek aktarımında kullanılacağına dikkat çekiliyor.

TÜRKİYE VARLIK FONU MEGA PROJELER İÇİN BÜYÜYOR

Yayımlanan kararnameye göre, bundan sonra Milli Piyango gelirleri, at yarışları, şans oyunları gelirleri Varlık Fonu’na kazandıracak.Fondan elde edilen para yerli ve dev projelerin finansmanında kullanılacak. Kayyum atanan yerlerde soruşturma ve kovuşturma sonrasında özel şirket mantığı ile yönetim gerçekleştirilecek. Bu düzenleme kapsamında ilk etapta 691 şirket yer alacak. Araç tescil işlemleri de emniyetten alınarak noterlere verilecek.Yorum Yap