4 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Mobil Veri Açılmıyor! Facebook ve Twitter’da Büyük Sorun

04/11/2016 - 10:37

Mobil veri neden bağlanmıyor soruları bu sabah itibariyle gündemde. Türkiye genelinde yaşanan internet sorunu nedeniyle WhatApp, Twitter ve Facebook başta olmak üzere pek çok platforma erişimde sıkıntılar yaşanıyor. İnternette yaşanan yavaşlık konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.
Mobil Veri Açılmıyor! Facebook ve Twitter’da Büyük Sorun

Türkiye genelinde yaşanan internet sıkıntısı büyüyor. Mobil veri bağlantılarında yaşanan sorun nedeniyle milyonlarca kişi internet erişiminde sorun yaşıyor. Özellikle WhatsApp, Facebook ve Twitter’da yaşanan sorunlar pek çok işin aksamasına neden oluyor. HDP2li vekillerin tutuklanması nedeniyle Türkiye genelinde olağanüstü güvenlik önlemleri alınmış durumda. Gelen bilgilere göre internetin, herhangi bir güvenilik zafiyeti yaşanmaması için yavaşlatıldığı belirtildi. Ancak henüz resmi olarak bir açıklama yapılmadı.

Sorun Ne Zaman Giderilecek?

Konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmemesi nedeniyle sorunun ne zaman giderileceği yönünde de bir bilgi yok. Ancak resmi kurumlarda yaşanan aksamalar nedeniyle sıkıntının uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Gözler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den gelecek açıklamaya çevrildi.Yorum Yap