25 Kasım 2016

M. Negiz

Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Bölüm’de Sultan Murat Han (4. Murat) Savaşa Hazırlanıyor

25/11/2016 - 11:02

Muhteşem Yüzyıl Kösem, bu akşam yeni bölümü ile ekranlarda olacak. Yeni sezonun ilk bölümü ile ekranlara bomba gibi bir giriş yapan Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Sultan Murat Han, gücü ve ihtişamı ile herkesi dize getiriyor. 25 Kasım cuma akşamı yayınlanacak bölümde Prenses Farya'da güzelliği ile baş döndürecek.
Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Bölüm’de Sultan Murat Han (4. Murat) Savaşa Hazırlanıyor

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni bölümü merakla bekleniyor. İzleyicisini büyülemeye devam edecek olan dizide soluklar kesilecek. Heyecanın dorukta olduğu dizide isyancılar saraya yürümektedir. Sultan Murat bunu öğrenince ayak divanı yapar. Ulema, yeniçeri ve sipahilere Kuran’a el bastırıp, sadakat yemini ettirir. Sultan Murat iktidarın tek sahibi olduğunu cümle âleme ilan eder.

Devlet idaresini elinden bırakmaya niyetli olmayan Kösem, oğlunun kendisine ihanet ettiğini düşünmeye başlar. Naibeliğine son verilmesi ise bu düşüncesini pekiştirecektir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni sezon 2. Bölümü ile ekranlara geliyor. Heyecanın dorukta olduğu dizide isyancılar saraya yürüme planı yapmaktadırlar. Sultan Murat, isyancıların geldiğini öğrenince ayak divanı yapar. Cuma günü saat 20:00’de Fox TV ekranlarında olacak dizinin yeni bölümü heyecanla beklenmektedir.

Annesi Kösem Sultan’ın gölgesinde sembolik bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından, devletin dizginlerini sertçe eline almaya girişen IV. Murat ile Kösem Sultan arasındaki mücadelenin işlendiği Muhteşem Yüzyıl Kösem nitelikli bir yapım olarak beğeni topluyor. IV. Murat, Osmanlı’nın kudretli bir padişahı olmakla halkın övgüsünü alırken düşmanlarına ise dehşet saçacaktır.

Ana ile oğlun kudretli mücadelesi oldukça heyecan verici. Fox Tv ekranlarında Cuma günü saat 20:00’de izleyicisiyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem kendisinden söz ettirmeye devam edecek.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Sezon 2. Bölüm FOX EkranlarındaYorum Yap