30 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Nexus 6P Snapdragon ile Güçleniyor!

30/04/2016 - 20:57

Nexus 6P Snapdragon ile Güçleniyor!

Tayvanlı teknoloji devi Huawei’nin Google ile ortaklaşa ürettiği ve daha çok düşük bütçeli kullanıcılara yönelik olan telefon modeli Nexus 6P, firma tarafından yenilenecek. Geçtiğimiz Eylül ayından duyurduğu Nexus 6P modelinin oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşmasına rağmen kullanıcılar tarafından bazı sorunlar sebebiyle eleştirilmişti. Bu sebeple Huawei şirketi Nexus 6P’modelini 2016 yılı içerisinde geliştirme kararı aldı. İşlemcisini Qualcomm Snapdragon 820 modeliyle değiştirerek 4 GB RAM takılacak olan Nexus 6P 2016’nın yazılım açısından da destekleneceği de gelen bilgiler dahilinde.

Geekbench veritabanında Google Nexus 6P adında yenilenmiş bir cihaz gözükmesi bu iddiaları güçlendirdi. Nexus cihazlar hakkında birçok söylenti bulunsa da, 2016 yılında satışa sunulacak olan Nexus cihazların yine HTC tarafından üretilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü, hem Google tarafından ortaklığın bitirildiğine dair bir haber yok, hem de HTC tarafından.

Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemci modeli ve 4 GB RAM’le güçlendirilecek olan Nexus 6P’nin Android N işletim sistemi ile satışa sunulacağını belirtiliyor. Google’ın Huawei ile olan ortaklığını sürdüreceği ve cihazların işlemci ve belleğinin yenilenerek tekrar satışa sunulacağı, ayrıca daha dengeli ve verimli çalışması için de Anroid N ile güçlendirileceği ifade ediliyor. Cihazın diğer donanım özellikleri Nexus 6P ile aynı kalacak ve isim olarak yine Nexus 6P’yi kullanacak.Yorum Yap