29 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Nurgül Yeşilçay’a Soruşturma Şoku!

29/04/2016 - 19:41

Nurgül Yeşilçay’a Soruşturma Şoku!

Erkan Petekkaya ile, 52 bölüm birlikte rol aldığı Paramparça dizisinden olaylı bir şekilde ayrılan ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay hakkında soruşturma açıldı. Erken Petekkaya, Nurgül Yeşilçay’ın bir gazeteye verdiği röportajda kendisine hakaret ettiğini öne sürerek, Yeşilçay hakkında hakaret ve tehditten suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine ünlü oyuncu hakkında soruşturma açıldı.

Erkan Petekkaya, avukatı aracılığı ile Paramparça isimli dizide tam 52 bölüm birlikte rol aldığı ünlü oyun Nurgül Yeşilçay hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi. Avukat Çağdaş Çelik aracılığı ile verilen dilekçede, Yeşilçay’ın bir gazete röportajında hakaret içerikli beyanlarda bulunduğu, Petekkaya’yı yalancılıkla suçladığı ve ağır ithamlarda bulunduğu belirtildi. Ayrıca Petekkaya’yı eşine ve sevenlerine karşı küçük düşürdüğü, bir kadın üzerinden prim yapmaya çalışan biri olarak göstermeye çalıştığı ifade edildi. Ayrıca, Yeşilçay’ın iddialarına karşı da “Müvekkilimizin şüpheli ile öpüşmek isteyip istemediği gibi bir açıklaması bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, “şüpheli” olarak bahsedilen Yeşilçay’ın verdiği röportajda, Erkan Petekkaya’yı kamuoyuna küfürbaz ve çalışma ahlakından yoksun olarak gösterdiği öne sürüldü. Avukat Çelik, Petekkaya’nın Nurgül Yeşilçay’a mobbing uyguladığı yönündeki asılsız iddialar yüzünden de, Erkan Petekkaya’nın gazetelere manşet olduğunu ve küçük düşürüldüğünü ifade etti.

Soruşturma Açıldı!

Avukat Çelik, Petekkaya’nın ailesi ve hayranları nezdinde küçük düşürülerek onurunun zedenlendiğini ve Nurgül Yeşilçay’ın müvekkili Petekkaya ile çalıştığı dönemde sürekli olarak hakaretlerde bulunduğunu belirtti. Bu suçlamalar ve ifadeler ile birlikte “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından soruşturma başlatılarak ceza davası açılması istendi.

Şikayet üzerine ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın, Nurgül Yeşilçay’ı ifade vermeye çağırması bekleniyor.Yorum Yap