30 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Nusaybin’de 1 Şehit 2 Yaralı!

30/04/2016 - 11:48

Nusaybin’de 1 Şehit 2 Yaralı!

Nusaybin’de roketatarlı saldırı: 1 asker şehit, 2 polis yaralı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 48 gündür devam eden terör operasyonlarında, dün 6 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmişti. Bu sabah ise PKK’lı teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu 1 asker şehit olurken 2 polis memuru da yaralandı. Roketatar saldırısı sonucunda ağır yaralanan Uzman Çavuş kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Ülke genelinde sürdürülen operasyonlarda birçok üyesini kaybeden PKK’nın, geriye kalan son gücüyle bu tarz saldırılarda daha çok bulunmasını bekleyen uzmanlar uyarıyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK terör örgütü üyelerince Abdülkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Dicle, Zeynalabidin ve Kışla mahallelerinde hendekler açılmıştı. Güvenlik ekipleri bu mahallelerde bulunan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan el yapımı bombaların imha edilmesi ve bölgede bulunan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlar başlatmıştı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgede operasyonların 48’inci gününe girildi.

Bu sabah erken saatlerde Abdülkadir Paşa mahallesi Kartopu sokağına tuzaklanan bombaların imha edilmesi için çalışma başlatan güvenlik güçleri, PKK’lı teröristlerin kurduğu pusuya yakalanarak roketatarlı saldırıya maruz kaldı. Bomba imhası sırasında saldırıya yakalanan ekipte 1 uzman çavuş ve 2 polis memuru yaralandı. Ağır yaralanan uzman çavuş kaldırıldığı hastanede şehit olurken, yaralı olan diğer 2 polis memurumuz Nusaybin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İlçede geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri roketatar saldırısında bulunan PKK’lıları yoğun ateş altına aldı. Bölgede çatışmalar devam ediyor.Yorum Yap