6 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Nusaybin’de Bilanço Açıklandı!

06/05/2016 - 21:48

Nusaybin’de Bilanço Açıklandı!

Ülke genelinde yapılan terör operasyonları kapsamında oldukça etkili sonuçlar alınıyor. Yurt içinde bulunan terör örgütü üyeleri, destekçileri ve yapılanmalarını sıfırlamak için başlatılan operasyonlarda yaklaşık 1 yıldır oldukça etkili sonuçlar alındı. Büyük bir titizlikle sürdürülen operasyonlarda alınan etkili sonuçlar bir kez daha gözler önüne serildi. Mardin Valiliği’nin yaptığı duyuruda, Mardin’in Nusaybin ilçesinde sürdürülen operasyonlarda 335 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada 14 Mart 2016 günü başlayan son operasyon kapsamında 6 Mayıs 2016 saat 09:00 itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısının 335 olduğu belirtildi.

Nusaybin’de 55 Şehit

İlçede yapılan operasyonlarda, 275 barikatın kaldırıldığı, 765 el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği belirtildi. Bunun yanı sıra operasyon süresince 466 vatandaşın ilçeden tahliyesi gerçekleştirilirken, ilçede bulunan ailelere bin 374 gıda paketi yardımı yapıldı. Nöbetçi eczaneler ile 794 vatandaşın ise ilaç ve ilk yardım malzemesi tedariği sağlanırken, 112 acil servise gelen bütün yardım talepleri başarıyla karşılandı. Yapılan açıklamada en üzücü olay ise, operasyon süresince ne yazık ki 55 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yoğun şekilde devam eden operasyonlarda oldukça olumlu sonuçlar alınıyor. Tüm olumsuzluklara rağmen terör örgütü 2000’li yıllardan bu yana ilk defa bu kadar ağır kayıp verirken, yurt içinde bulunan terörist gruplarına da kırsal alanlara çekilmeleri, sınır bölgesindeki teröristlerin ise Irak ve Suriye’ye geçmeleri emrediliyor. Öte yandan Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.” İfadelerine yer verildi.Yorum Yap