23 Kasım 2016

M. Negiz

Öğretmenler Günü Hediyeleri Raflarda Yerini Aldı

23/11/2016 - 13:10

Öğretmenler günü hediyeleri raflarda yerini aldı. 24 Kasım öğretmenler günü hediyeleşmek için en değerli görülen günlerden bir tanesi. Şimdiden Öğretmenler Günü için özel olarak hazırlanmış reyonlar, indirimler ve fırsatlar alıcısını bekliyor.
Öğretmenler Günü Hediyeleri Raflarda Yerini Aldı

Öğretmenler günü, toplumumuzda çok önem atfedilen günlerden bir tanesi. Öğrenciler ve mezunların öğretmenlerine olan sevgilerini yansıtmak ve hediye sunmak için her zaman önemini korumuş nadir bir gün. Hediyeleşmek işin içinde olunca piyasaları da hareketlendirmeye yarayan Öğretmenler Günü için çeşitli kampanyalar ve fırsatlar hazırlanmış durumda. Öğretmenler gününe özel hediyelikler raflarda hediye edilecek şanslı kişiyi bekliyor.

Öğretmenler günü için belirlenen birçok hediyelik ürün bulunmakta. Bu hediyelerin belli başlıları ise kalem, ajanda, dosya, kravat, kemer, gömlek, ceket, ayakkabı, saat, gözlük, makyaj malzemesi ve ev aksesuarları gibi çeşitlilik göstermektedir. Hediyelik ürünlerin kapsamının zenginleştiği günümüzde yılın en iyi öğretmeni ödülleri gibi ilginç hediyeler de bireysel olarak hazırlatılabilmektedir.

Günümüzde kişiye özel olarak hazırlanılan hediyeler çok ilgi görmekte ve hediyenin alıcısını mutlu etmektedir. Kalem, yastık, çerçeve, bardak gibi birçok ürün kişiye özel olarak tasarlanabilmektedir.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE HEDİYENİN SINIRI

Hediyeleşmek güzel olmakla birlikte öğretmenlerin devlet memuru olması nedeniyle hediye kabulü konusunda sınırlılıkların olduğu da göz ardı edilmemelidir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu “hediye alma, menfaat sağlama yasağı” başlıklı 29. Madde memurların hediye alabilmesi hususunu düzenlemektedir.

Öğretmenler Günü çerçevesinde verilebilecek olan hediyelerin hukuki ve etik olarak sınırlılığının olduğunu bilmek ve öğretmenleri zora sokmadan hediyeleşmek gerekmektedir. Günün anlamını ve mesleğin itibarını zedeleyici olacak pahalılıktaki hediyelerden uzak durulması gerekmektedir.

Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik Kapsamında, Öğretmenler Günü için verilebilecek hediyeler kapsamında günün anlamına uyumlu ama maddi değeri olmayan çiçek gibi sembolik nitelikteki hediyelerin alınabileceğini öngörmektedir.Yorum Yap