20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

OHAL En Fazla Ne Kadar Sürer? 2016 KPSS Ortaöğretim Soruları Terletti

20/11/2016 - 14:57

OHAL en fazla ne kadar sürer? 2016 KPSS ortaöğretim sona erdi. 3.5 milyondan fazla adayın ter döktüğü sınavda güncel bilgiler soruları oldukça zorladı. En dikkat çeken soru ise OHAL kararı oldu.
OHAL En Fazla Ne Kadar Sürer? 2016 KPSS Ortaöğretim Soruları Terletti

2016 KPSS ortaöğreitm sınavında sorulan güncel bilgiler soruları bir çok adayı oldukça zorladı. Sınavda en çok dikkat çeken sorular 15 Temmuz süreci ve sonrası ile ilgili olan sorular oldu.

ÖSYM’nin güncel bilgiler soruları arasında OHAL en fazla ne kadar sürer yer aldı. Sınavdan çıkan adayların merak ettiği soru Google’da gündem oldu.

Olağanüstü hâl ya da kısaca OHAL olağanüstü yönetim usullerinin uygulanmasını gerektiren doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ağır ekonomik bunalım, kamu düzenini ciddi biçimde bozan yaygın şiddet olayları gibi durumlar. Olağanüstü hâl rejimi yönetim makamlarının yetkisinin genişlemesi sonucunu yaratır. Belirli yaş aralıklarındaki vatandaşlar için çalışma yükümlülüğü, gerektiğinde para ve mal yükümlülüğü konulabilir. Olağanüstü hâl önlemlerinin ortak ve en tartışmalı yönleri ise yaygınlaştırılması ve genellikle bunlara karşı yargı yolunun kapalı olmasıdır.

OHAL En Fazla Ne Kadar Sürer?

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL en fazla 6 ay süreli olabilir.Yorum Yap