3 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Okul Alışverişi Yapacaklara Uyarı!

03/09/2016 - 21:03

Okul Alışverişi Yapacaklara Uyarı!

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala, okul alışverişi yapacak olan vatandaşlara TSE’den uyarı geldi. Sağlığı tehdit edebilecek ürünlerin piyasada yer aldığı ve bu konuya özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan TSE, kalitesiz ve TSE damgası olmayan ürünlerin sakıncalı olabileceğini bildirdi. Sağlık konusunda tehlike arz edebilecek ürünlerden velilerin kesinlikle uzak durması, sağlıklı ürünlere yönelim sağlanması bildirildi.

Kanser ve Çeşitli Hastalıklara Neden Olabilir!
Okul araç ve gereçlerindeki sağlığı tehdit eden unsurlara dikkat edilmemesi halinde bir çok çeşitli hastalığın öğrencilerde görülmesi mümkün. Özellikle kanser, sinir sistemi ve bağışıklık sistemine zarar verdiği belirtilen kalitesiz ürünler, ciddi şekilde tehdit oluşturuyor.

TSE, bu konuda velilerin nasıl bir ayrım yapacağı konusuna da açıklık getirdi. Hangi araç ve gerecin öğrenciler için uygun olup olmadığını TSE damgasından anlayabileceksiniz. Alacağınız tüm ürünlerde TSE damgasını arayınız. Fiyatı ucuz ve bilmediğiniz markalar için iyi araştırma yapmanız tavsiye edilir.

Her Yerden Almayın!
TSE damgasının bazı yerlerde illegal koşullar eşliğinde basıldığı da bildiriliyor. Bu nedenle alınacak olan kırtasiye malzemelerini, güvenilir kırtasiyelerden veya kırtasiye reyonu olan marketlerden alabilirsiniz. Böylece olası sağlık sorunu tehlikesinin önüne geçmiş ve öğrencinizi korumuş olursunuz.Yorum Yap