9 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Şimdi de O Listede Yer Aldı!

09/12/2015 - 11:30

Şimdi de O Listede Yer Aldı!

Huffington Post’un haberine göre, Orhan Pamuk, 2015 yılının dünyada en etkili kanaat önderleri listesinde yerini aldı. Pamuk, daha önce Times dergisi tarafından açıklanan Dünyanın En Etkili Kişileri listesinde ilk yüzde yerini almıştı. Bu kez ise Dünyanın En Etkili Kanaat Önderleri listesinde 4. sırada yerini aldı.

Huffington Post’ta yayınlanan ve The World Post ve Zürih merkezli Gottlieb Duttweiler Enstitüsü tarafından hazırlanan 2015 Ulusal Düşünce (Kanaat) Liderleri İndeksi, internette küresel çapta yapılan sohbet haritalarının analizini çıkaran ve bu konuşmalar içinde en çok sözü edilen, en etkili olan isimleri sınıflandırıyor.

Dünyaca ünlü Amerikan haber portalı Huffington Post’un haberine göre Orhan Pamuk, 2015’te dünyanın en etkili kanaat liderleri arasında dördüncü oldu.

Orhan Pamuk’un bu yıl internette, sosyal medyada ve anketlerde bu kadar çok görülmesinin ve sözünün edilmesinin nedenlerinden biri de, son romanı ‘Kafamda Bir Tuhaflık’  isimli romanının sonbaharda İngiltere, İspanya, Amerika ve İtalya’da yayımlanması.

Orhan-Pamukröp1.hlarge

İşte Dünyanın En Etkili Kanaat Önderleri listesindeki ilk 20 isim :

1- Papa Francis
2- Paulo Coelho
3- Muhammed Yunus
4- Orhan Pamuk
5- Edward Snowden
6- Umberto Eco
7- Richard Dawkins
8- Dalai Lama
9- Yo Yo Ma
10- Al Gore
11- Henry Kissinger
12- Tim Berners Lee
13- George Soros
14- Noam Chomsky
15- Papa Benedict
16- Peter Singer
17- Deepak Chopra
18- Ernesto Zedillo
19- Stephen Hawking
20- Joseph StiglitzYorum Yap