8 Aralık 2015

Kadir Çalışkan

Sonuçlar Mobil Platformda!

08/12/2015 - 9:49

Sonuçlar Mobil Platformda!

Öğrenciler için kolaylıklar sağlamayı amaçlayan ÖSYM, sınav sonuçlarına öğrencilerin daha hızlı ve kolay erişebilmesi için mobil uygulama geliştiriyor.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir tarafından yapılan açıklamada, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumunun (ÖSYM) öğrencilere her türlü teknolojik gelişmenin sınav uygulamalarına başarılı bir şekilde entegre edilmesinin en yeni örneklerinden biri olan 2016 ÖSYM sonuç açıklama takvimininin açıklanacağı bildirildi.

Android Market ve IOS App market’de yayınlanmaya hazır olan uygulama sayesinde öğrenciler, sınav sonuçlarına mobil cihazlarından (tablet, telefon vs) kolayca ulaşabilecekler.

Başkan Ömer Demir, yeni uygulama hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:
“Mobil uygulamalar artık günümüzün önemli parçalarından biri haline geldi. Akıllı telefonların yoğun bir biçimde kullanılmasıyla, cep telefonu özellikle yeni nesil adaylar için vazgeçilmez bir aksesuar olmuştur. Neredeyse tüm genç adaylar telefonlarını, 24 saat açık tutuyor ve gittikleri hiçbir yerde yanlarından ayırmıyorlar. Bunu takiben, gençlerin mobil uygulamalara olan talepleri de giderek artmaktadır. Bu itibarla, adaylarımızın ilk aşamada sınavlarına cep telefonlarından kolaylıkla erişebilmelerine imkan sağlayabilme yönünde ÖSYM Mobil uygulamasını geliştirdik.”
ÖSYM Başkanı Demir, “ÖSYM Mobil” uygulamasıyla adaylara öncelikle “Mobil Sınav Sonuçları” hizmeti vereceklerini fakat zaman içerisinde uygulamaya diğer hizmetlerin de dahil edileceğini belirterek, “Uygulama, kullanım yönünden son derece basittir ve temel faydayı kolaylıkla sunabilmektedir. Mobil uygulama ile
adaylarımız programı indirip bir kez güncelleme yaptıktan sonra, sonuçlar otomatik olarak cihazlarına bildirim olarak gelecek” bilgisini verdi.


Yorum Yap