29 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Özgür Ozan’dan Dizi Açıklaması!

29/04/2016 - 19:42

Özgür Ozan’dan Dizi Açıklaması!

Türk dizi tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan ve 10 yıldır ekranlardaki yerini koruyan “Arka Sokaklar” dizisi son günlerde gündemden düşmüyor. Dizinin en önemli ve en sevilen karakterlerinden biri olan Hüsnü Çoban’ın geçtiğimiz haftaki bölümde girdiği çatışma sırasında vurulması ve ağzından kan gelmesi tüm sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Youtube kanalında Hüsnü Çoban’ın vurulduğu sahnenin izlenme sayısı 3 günde 1 milyon barajını aştı. Karakterin ölüp ölmediği ise yeni bölümde belli olacak.

Hüsnü Çoban karakterini canlandıran Özgür Ozan, kendisine ulaşan gazetecilerle ufak bir röportaj yaptı. Özgür Ozan, canlandırdığı karakterin dizinin başından bu yana 2. kez vurulduğunu ancak son bölümde, arka fonda “İşte Gidiyorum” şarkısının çalmasından dolayı seyircinin bir anda karakter öldü diyerek ayaklandığını belirtti. Bir süredir veda ima eden paylaşımlar yaptığının sorulması üzerine, birkaç bölüm sonra vurulacağımı biliyordum ve bu sebeple bu tür paylaşımlar yapmak benim hakkım diyerek gülen usta oyuncu, gelen tepkiler ve yorumlardan sonra canlandırdığı karakterin ne kadar baskın olduğunu farkettiklerini belirtti.

Özellikle sosyal medyada yapılan, “adam memur maaşıyla aile geçindiriyordu, yazık oldu çocuklar yetim kaldı” yorumlarından çok etkilendiğini belirten Ozan, Hüsnü Çoban karakterinin bu masum, sempatik ve mağdur tiplemeli oluşunun halkı etkilediğini belirtti.

Hüsnü Çoban karakterinin ölüp ölmeyeceğine ise oldukça ilginç bir cevap veren Özgür Ozan, ” “Seyirci ne isterse o olacak. Seyirci uyanmasını istiyorsa gözlerini açacak, yok derlerse adam zaten vuruldu, ağzından kan geldi, ölmeye hazır. Ölürüm yani…” şeklinde konuştu.Yorum Yap