20 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Pastırma Yazı Geliyor

20/10/2016 - 18:32

Pastırma Yazı Geliyor

Ekim ayının sona gelinmesi ile birlikte pastırma sıcakları etkisi arttırdı. Her yıl ekim sonu, aralık başı gibi yaşanan sıcaklar bu yıl erken geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde 1 hafta süreyle sıcakların hissedilir şekilde artacağını ve güneşin kendini göstereceğini belirtti.

Bu yıl ilk olarak pastırma yazının yaşanmayacağı açıklanmıştı. Ancak ilerleyen günlerde tahminler değişti. Marmara ve Karadeniz bölgesinde 20 Ekim perşembe günü etkisini arttıran güneş, önümüzdeki 4-5 gün devam edecek. Akdeniz ve Ege bölgelerinde ise sıcakların etkisi ile turistlerin deniz kenarlarına akın etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eylül ayı ile birlikte başlayan soğuk ve yağışlı hava önümüzdeki 1 haftalık süreçte etkisini kaybedecek. Marmara, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sıcaklıklar artacak. İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde ise gece yaşanan sert soğuk biraz olsun hafifleyecek. Önümüzdeki 4-5 günlük süreçte yurt genelinde yağmur beklenmiyor” ifadeleri yer aldı.Yorum Yap