23 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Paypal Mart Ayında Türkiye’ye Dönüyor

23/02/2017 - 8:46

BDDK kararlarını yerine getirmek yerine faaliyetlerini askıya alan Paypal, Türkiye'ye geri dönme hazırlıklarına başladı. Paypal, Mart 2017'de Türkiye piyasasında olacak.
Paypal Mart Ayında Türkiye’ye Dönüyor

Paypal, BDDK’nın kararlarını yerine getirmeyerek Türkiye piyasasından çekilme kararı almıştı. Ancak, önemli oranda gelir elde ettiği Türkiye’yi pazarını gözden çıkaramayan Paypal, geri dönüş hazırlıklarına başladı. Basında yer alan bilgilere göre, Mart 2017 döneminde faaliyetlerine başlayacak.

BDDK’nın kararı doğrultusunda sunucularını Türkiye’ye taşıması beklenen Paypal, bu kararı uygulamak yerine faaliyetlerini askıya almayı tercih etmişti. Önemli bir kazanç kapısını BDDK ile ters düşerek kapatan Paypal, bu hatasından dönmeye hazırlanıyor. Yetkiler tarafından yapılan açıklamaya göre, Mart 2017 itibariyle Türkiye piyasasında faaliyetlerine devam edecek.

AŞAMALI GEÇİŞ SÜRECİ

Paypal’ın internet sitesinde halen bir açıklama olmasa da, yetkililerinden gelen açıklamalar dönüş yoluna girildiğine işaret ediyor. Paypal Cross Border sistemi ile sınırötesi faaliyetler kapsamında başlayacak olan çalışmalar, sunucuların Türkiye’ye taşınması ile neticelenecek. Kararın BDDK tarafından onaylandığı ifade ediliyor. 800 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşan Paypal Türkiye, BDDK kararına uymama neticesinde önemli oranda bir geliri kaybetmişti.2 Yorum

 

 • Tayfun :

  23 Şubat 2017-18:04

  kaynak ?
  8  1
 • Ahmet :

  18 Mart 2017-16:12

  Martın 18i geldi ama halen bu haberi doğrulayacak bir açıklama yok
  0  0
film izle 2017 cs go crosshair kafa topu