1 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Peşmerge Kıyafetiyle Yakalandı!

01/09/2016 - 18:26

Peşmerge Kıyafetiyle Yakalandı!

Şanlıurfa’da bugün öğle saatlerinde şehir merkezinde peşmerge kıyafetiyle dolaşan bir şüpheli, operasyon düzenlenerek yakalandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine emniyet güçlerinin olay yerine gelmesiyle birlikte geniş güvenlik önlemleri alındı. Zırhlı araçlarında dahil olduğu operasyonda şahsın bulunduğu mevki çember alanına alındı. Daha sonra çevrede tehlike unsuru olup olmadığı kontrol edilerek peşmerge kıyafetli kişi saklandığı yerde yakalandı.

Apartman bahçesine sığınmaya çalışan peşmerge kıyafetli şahsın üzerinden herhangi bir silah çıkmadı. Elinde poşeti ile ihbar edildiğinin farkına varan şahıs, çareyi saklanmakta buldu. Fakat yakayı ele vermesi zor olmadı. Siverek Emniyet Müdürlüğü yakınında yaşanan olay nedeniyle yakalanması kısa süren kişi emniyet müdürlüğüne götürülerek hakkında sorgulama yapıldı. Gözaltına alınan kişi için detay verilmedi.

Daha Önce de Görülmüş!
Çevredekilerin söylediklerine göre ise peşmerge kıyafetli kişi daha önce de aynı bölgede birden fazla kez görünmüş. Yiyecek almak için geldiği saptanan kişinin muhtemelen dağdan inerek yiyecek stoğu yapmak için haftada bir kez şehir merkezine indiği düşünülüyor. Kıyafetinden yakayı ele veren kişi için soruşturma başlatıldı. Tehlikeli olabileceği şüphesi uyandıran şahsın üzerinden herhangi bir kimlik ise çıkmadı. PKK üyesi olabileceği ihtimali ile gözaltına alınan şahıs tehlikeli görüldüğü için gözaltına alındı.Yorum Yap