30 Ekim 2016

Samet

PÖH Askerlik Şartı Kaldırıldı

30/10/2016 - 11:51

Polis Özel Hareket (PÖH) alımlarında askerlik şakrtı KHK ile kaldırıldı. 2016 PÖH başvuru şartlarında KPSS şartı aranmıyor ve lise mezunları ile 28 yaşından gün almamış kişiler başvuru yapabiliyor.
PÖH Askerlik Şartı Kaldırıldı

Polis Özel Hareket alımları başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili Polis Akademisi tarafından son açıklamalar hep erteleme şeklinde olmuştu; ancak anlaşılıyor ki dün yayınlanan Kanun Hükmündeki Kararname beklenilmiş gibi gözüküyor.

10 Bin PÖH alımı için lise mezunu adaylar arasından başvurular alınırken yaş ve diğer şartlar ise henüz netlik kazanmadı. Boy konusu da başta olmak üzere bazı konularda da adaylar sorunlarını dile getirirken PÖH alımlarında KPSS puan şartı aranmamasının yanı sıra askerlik şartı da önemli sorun oluşturuluyordu. Kasım ayının ortalarında yeni alım için başvuruların alınması beklenilirken KHK ile askerlik şartı kaldırıldı.

Askerlik Şartı Kaldırıldı

Polis olacak kişi vatani görevini zaten polis olarak yapacağından dolayı askerlik görevine gerek kalmayacağı açıklandı. Ayrıca başvuracak adayların 28 yaşından gün almamış olması da gerekli şartlar arasında yer alıyor.Yorum Yap