15 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Polisler Greve Gidince 9 Bin Asker Sokağa İndi

15/02/2017 - 8:37

Brezilya'da 9 bin askerin 1 hafta süre ile Rio De Janeiro'da görevlendirildiği bildirildi. 4 Şubat tarihinde polis ailelerinin maaş artışı talebiyle greve gitmesi ile başlayan olayların etkisi devam ediyor.
Polisler Greve Gidince 9 Bin Asker Sokağa İndi

Brezilya’da 4 Şubat tarihinde polis ailelerinin başlattığı ifade edilen grev neticesinde ülkede protestolar yaşanmış ve olaylar 29 polis kışlasına da yansımıştı. Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer 9 bin silahlı kuvvetler mensubunun Rio de Janeiro’da 22 Şubat tarihine kadar görevlendirildiğini ifade etti.

Polis ailelerinin maaş artışı talebiyle başlattığı grev ve sonrasında yaşanan olaylar Brezilya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Savunma Bakanı Raul Jungman, Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer’in 14 Şubat tarihinden 5 Mart’a kadar silahlı kuvvetlerin görevlendirilmesi talebini değerlendirdiğini ve 9 bin askerin 22 Şubat tarihine kadar görev yapmasına karar verdiğini açıklayan Jungman, silahlı kuvvetler personelinin görevinin uzatılabileceğini ifade etti.

Loading the player...

Yapılan açıklamada 24-28 Şubat arasında Rio karnavalına ev sahipliği yapacak eyalete sorun olmadığı, sadece önleyici tedbir olarak silahlı kuvvetler personelinin görevlendirildiğine dikkat çekildi.

POLİS AİLELERİ GREVE GİTTİ

Brezilya yasalarına göre polislerin greve gitme ve iş durdurma haklarının olmaması nedeniyle polis yakınları vasıtasıyla başlatılan grev 4 Şubat tarihinden itibaren ülkeyi etkilemeyi başardı. 11 Şubat tarihine kadar ülkede 137 cinayet işlenmesi nedeniyle eylemin durdurulması çağrısı yapıldı. Ülkede yaşanan şiddet olaylarında ve grevde rolü olduğu gerekçesiyle 703 polis hakkında soruşturma açıldığı ve 161’inin görevden alınması için dava açıldığı kaydedildi.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu