29 Aralık 2016

Muhammet Negiz

Posta Gazetesi Şener Şen’in Konuşması İle Toplumsal Barış Dedi

29/12/2016 - 10:48

Posta gazetesi 29 Aralık 2016 Perşembe günü, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde ödül alan Şener Şen’in konuşmasını manşet olarak verdi. “Mutlu son istiyoruz” cümlesini başlık olarak seçen gazete, Kutuplaşmanın bilinmediği dönemlerde herkesin Şener Şen filmleri izleyerek birlikte ağlayıp birlikte güldüğünü aktardı. O yılların herkes tarafından özlendiğinin altını çizen gazete, toplumsal barış vurgusunu öne çıkardı.
Posta Gazetesi Şener Şen’in Konuşması İle Toplumsal Barış Dedi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde ödül alan Şener Şen’i manşete taşıyan Posta gazetesi, kutuplaşmanın olmadığı yıllara dair özleme dikkat çekti. Törende konuşma yapan Şener Şen’in ifadeleri aracılığıyla toplumsal barış vurgusu yapan gazete, klasikleşmiş olan Şener Şen filmlerinin posterlerini de manşetten verdi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Törende, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Müzik, Sinema, Geleneksel Sanatlar ve Vefa Ödülü olmak üzere altı farklı alanda verilen ödüller 2016 yılında da sahiplerini buldu. Posta Gazetesi ise, Sinema Alanında ödül alan usta oyuncu Şener Şen’in törende yaptığı açıklamalara dikkat çekerek toplumsal barış çağrısı yaptı. Gazete, mutlu son isteğini büyük puntolarla vurguladı.

Törende Sinema Alanında ödül alan usta oyuncu Şener Şen, canlandırdığı karakterleri ve rol aldığı hikâyeleri iyiye, güzele ve doğruya hizmet etmesi için seçtiğini belirtti. Şen konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğenebileceğim bir hikâyede o rolü bekledim. Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. Doğru hikâyelerinde toplumda çatışma yerine sevgiyi hâkim kılacağına inanıyorum. 75 yaşında hala bu inanış doğrultusunda yürüyorum. Bu inanç beni ayakta tutuyor. Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum.”

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri 2016 yılı sahiplerini buldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen törende, Edebiyat Alanında Mustafa Kutlu, Sosyal Bilimler Alanında Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, Müzik Alanında Prof. Dr. Erol Parlak, Sinema Alanında Şener Şen, Geleneksel Sanatlar Alanında Feridun Özgören ve Vefa Ödülü’ne ise Ordinaryüs Prof. Dr. Süheyl Ünver layık görüldü.Yorum Yap