6 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

PPT 1. Lig’den Bundesliga’ya!

06/05/2016 - 22:53

PPT 1. Lig’den Bundesliga’ya!

PPT 1. Lig ekiplerinden Altınordu, son yıllarda yaptığı altyapı yatırımları ve dünyaca ünlü kulüplerin uyguladığı altyapı sistemlerini uygulamasının sonuçlarını alıyor. Halihazırda kurulduğu yıldan itibaren sürekli lig yükselerek PTT 1. Lig’e kadar yükselen Ege temsilcisi, altyapısından çıkarttığı yıldızlar ile de Türk futbolunun gurur kaynağı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu konuda en ciddi oyuncuları ise 20 yaşındaki genç yıldız adayı Çağlar Söyüncü. Yıldız adayı stoper oyuncusu için Türkiye’de üç büyükler ciddi bir transfer yarışına girmiş, Beşiktaş spor kulübü ise son bir yıldır Çağlar’ı yakın takibe almış hatta Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile bu sezon sonu için söz almıştı.

Kalan 2 Maçta Kadroya Alınmayacak

Çağlar Söyüncü’nün transferi için sezon sonunda görüşme önceliği sözü alan Beşiktaş, bugün Altınordu Spor Kulübü’nün resmi sitesinden yayınladığı bir açıklama ile şoke oldu. Açıklamaya göre, Avrupa’nın birçok kulübü tarafından yakından takip edilen Çağlar Söyüncü’nün Almanya’ya transferinin yüzde 90 oranında kesinleştiği duyuruldu. Son 4 yılda yaptığı altyapı yatırımları ile dikkat çeken ve Atletic Bilbao ile altyapı anlaşması imzalayan Altınordu’da genç yıldız adayları yavaş yavaş Avrupa takımlarının ilgisini çekmeye ve somut adım atlamalarına neden oldu.

Beşiktaş Lig Bitmeden Girişimde Bulunabilir

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan tarafından yapılan açıklamada, Çağlar’ın PTT 1. Lig’de kalan son 2 maçta herhangi bir sakatlık sorunu yaşamaması için kadroya alınmayacağı belirtildi. Beşiktaş’ın önümüzdeki günlerde flaş bir girişimde bulunup bulunmayacağı ise merak konusu. Ancak başkan Fikret Orman’ın kendilerine verilen söze rağmen Almanya’ya transferi kesinleştirilen Altınordu’ya karşı nasıl bir duruş sergileyeceği de ayrı bir konu.

Almanya’dan 4 Takım İstiyor

Çağlar Söyüncü’yü Almanya’da 4 Bundesliga ekibi transfer etmek istiyor. Bu kulüplerin, Freiburg, Wolfsburg, Bayer Leverkusen ve Köln olduğu belirtildi. 4 kulüple de görüşmeler devam ederken, 1996 doğumlu genç yıldız adayı için 2.5 milyon Euro istendiği öğrenildi. Ancak Altınordu’nun sözleşmede bir sonraki satıştan pay almasına kesin gözüyle bakılıyor.Yorum Yap