23 Aralık 2016

Buket Gizem Narin

Prenses Farya (Farah Zeynep Abdullah) Muhteşem Yüzyıl ile Zirveye Ulaştı

23/12/2016 - 19:51

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde dikkat çeken isimlerden bir tanesi olan Prense Farya iken, bu rolü canlandıran isim olan Farah Zeynep Abdullah’da kariyeri ve oyunculuğu ile büyük beğeni toplamaktadır. Prenses Farya rolü ile büyük beğeni toplayan Farah Zeynep Abdullah, başarı basamaklarını hızla tırmanmaya başladı.
Prenses Farya (Farah Zeynep Abdullah) Muhteşem Yüzyıl ile Zirveye Ulaştı

Farah Zeynep Abdullah, güzelliği kadar oyunculuk performansı ile büyük beğeni toplamaktadır. Canlandırdığı Prensese Farya rolü ile saray entrikalarındaki yerini alırken, oynadığı dizi ve filmlerle kariyerinin zirvesine giden köşe taşlarını dizmektedir. Muhteşem Yüzyıl’da gösterdiği performans ile yükselişini sürdüren Farah Zeynep Abdullah, cuma akşamlarının en çok aratılan ünlüleri arasına girmeyi başardı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Prenses Farya, Sultan IV. Murad’ın sevdiği bir karakterdir. İktidar mücadeleleri ve gücü eline alma uğraşı arasında bir de saray entrikaları ile uğraşan Sultan IV. Murat, gönlünü Farya’ya kaptırmıştır. Prenses Farya, daha sonraki zamanlarda Müslüman olmuş ve Ayşe ismini almaya karar vermiştir. Prenses Farya, Sultan IV. Murad ile evlenerek Farya Sultan olmayı hak etmiştir. Farya Sultan’ın IV. Murad’dan olan çocuklarının ömrü vefa etmemiş ve hiçbiri yaşamamıştır. IV. Murad’ın ebediyete intikalinden sonra ise kendisi hakkında tarihi pek bir şey kalmamıştır.

Farah Sultan’ı canlandıran Farah Zeynep Abdullah, kariyeri ve performansı ile göz doldurmaktadır. Güzel oyuncu, Türkmen bir baba ile Boşnak-Türk bir annenin evladıdır. Üniversite eğitiminde Fransızca Drama bölümünü tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kurt Seyit ve Şura dizilerinin yanında, Kelebeğin Rüyası, Bi Küçük Eylül Meselesi, Unutursam Fısılda, Barbie Prenses ve Rockstar ve Ekşi Elmalar filmlerinde rol alan başarılı oyuncu, 2016 yılı itibariyle de Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Farya Sultan olarak izleyici karşısına çıkmıştır.Yorum Yap