18 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Prenses Farya Kimdir? Farah Zeynep Abdullah Muhteşem Yüzyıl’ın Savaşçı Güzeli

18/11/2016 - 19:41

Prenses Farya kimdir sorusu Muhteşem Yüzyıl Bağdat Fatihi'nde en çok merak edenler arasında. Farah Zeynep Abdullah, Muhteşem Yüzyıl'ın yeni sezon ilk bölümünde büyük beğeni topladı. Genç oyuncu, aldığı rolle kariyerinin zirvesine çıkmış oldu.
Prenses Farya Kimdir? Farah Zeynep Abdullah Muhteşem Yüzyıl’ın Savaşçı Güzeli

Farah Zeynep Abdullah, uzun bir aradan sonra yeniden ekranlarda. Muhteşem Yüzyıl Bağdat Fatihi bu akşam FOX ekranlarında yayında olacak. Güzelliği ile dikkat çeken Farah Zeynep Abdullah, savaşçı prenses Farya’yı canlandıracak.

Farah Zeynep, rol alacağı dizi için özel kılıç dersleri aldı. Muhteşem Yüzyıl’ın fragmanlarında da kılıç sahneleri ile dikkatleri üzerine çeken Farah Zeynep Abdullah’ın ilk bölümde sergileyeceği performans merak konusu.

Farya, 4. Murat’ın uğruna savaşmayı göze aldığı kız olacak. Gücü ve kudretiyle dikkat çeken Sultan Murat Han’ı ise Murat Akdülger canlandıracak.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir?

Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul’da doğdu. Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okumuştur. Ancak daha sonra babasının işi gereği kaydını aldırarak İngiltere’de lise öğrenimini tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2’nci sezonundan sonra, diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini tamamlamış ve 2013’te diplomasını almıştır.Ayrıca,kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynamıştır. Amnesty Türkiye’nin de gönüllü destekçisidir.

Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere’ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırmıştır.Daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın filmi Kelebeğin Rüyası’nda oynamıştır.Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Ardından 14 Şubat 2014’de Kerem Deren’in yönetmenliğini üstlendiği “Bi Küçük Eylül Meselesi” filminde Engin Akyürek ile başrolü paylaşmıştır. Çağan Irmak’ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra’nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra’yı seslendirmiştir.

Farya ⚔️

Farah Zeynep Abdullah (@fzaofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Savaşçı Prenses Farya

Babasının ani ölümünün ardından taht kavgasında amcasına yenik düşen ve intikamını almak için Osmanlı’ya sığınan Farya, burada Sultan Murad ile tanışır. Kendini büyük bir aşkın ve bir cihan devletindeki iktidar savaşının içinde bulan Farya, Sultan Murad’ın en büyük destekçisi olacaktır.

Farya için dövüş ve kılıç dersi
Bir süredir ekrandan uzak olan ve Farya karakteri ile yeniden izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Farah Zeynep Abdullah, dövüş ve kılıç dersleri aldı. Farya karakterini “ezberbozan bir kadın” olarak tanımlayan Abdullah, “Bu rol için yaptığımız ilk görüşmede; sanki bana aklımdan geçenleri okuyarak; oynamayı hayal ettiğim bir karakteri anlatır gibiydiler. Çok heyecanlandım ve hemen hazırlığa başladık. Uzun süre kılıç ve katana dersleri aldım. Sahneler üzerinden koreografiler hazırlandı ve hala derslere devam ediyoruz” derken sözlerine şöyle sürdürdü: “Farya’nın beni en etkileyen tarafı ezber bozan bir kadın figürü olması… Savaşçı bir prenses, sürprizlerle dolu bir karakter… Bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmek çok zor.”Yorum Yap