6 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Putin’in Aracı Kaza Yaptı!

06/09/2016 - 19:04

Putin’in Aracı Kaza Yaptı!

Rus devlet başkanı Vladimir Putin’in makam aracı, bugün bir trafik kazası yaptı ve şoförü hayatını kaybetti. İçerisinde Vladimir Putin’in olmadığı araç, Moskova’da bir otobanda, karşı yönden gelen bir araçla kafa kafaya çarpıştı. Olayın ardından son dakika olarak ülkede duyurulan kaza, kısa süreli panik yarattı. Öncelikli olarak Putin’in makam aracı olduğu tespit edildi, sonrasında ise içerisinde Putin’in olup olmadığı merak edildi. İlk tespitler sonrasında içerisinde Rus başkanın yer almadığı açıklandı.

Şoförü Hayatını Kaybetti!
Vladimir Putin’in birden fazla şoförü var fakat içlerinde en sevdiği şoförü olarak bilinen, kıdemli olduğu vurgulanan şoförün hayatını kaybetmesi, Putin’i ciddi şekilde üzmüş durumda. Olayın nasıl gerçekleştiğine ilişkin incelemelerde bulunulurken, kazada kimin suçlu olduğuna yönelik bir bilgi paylaşılmadı. Hız sınırının ise aşılup aşılmadığı, bir ihmalkarlık olup olmadığı Rus vatandaşları tarafından merak eden kafa kurcalayan sorular oldu.

Görüntüleri izleyenler ise hatalı sürücünün, Putin sürücüsünün olduğunu bildiriyor. Karşı yönden gelen Mercedes marka bir otomobil, kendi yönünde bulunan en sol şeritte yavaş şekilde seyrederken, Putin’in makam aracını kullanan şoför ise kendi yönünde en sol şeritte gidiyor. Fakat Putin’in şoförünün hızlı bir şekilde refüjü aşmış şekilde geldiği, kontrolün ise artık kaybolduğu görüntülerden belli oluyor. Bunun üzerine kaza gerçekleşiyor.Yorum Yap