2 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

PYD’den Şok İtiraf!

02/09/2016 - 10:00

PYD’den Şok İtiraf!

Suriyeli PYD grubuna ait bir terörist yakalanması sonrasında söyledikleriyle şok etkisi yarattı. Şanlıurfa’da canlı olarak ele geçirilen PYD üyesi şahıs, ABD ve bazı ülkelerin yardım ettiklerini söyledi. Geçtiğimiz ayın ilk günlerinde kıstırıldığı yerde teslim olan PYD üyesi İ.B.’nin sözleri yeni ortaya çıktı.

Sorgulama sırasında mühimmatı nasıl sağladıklarını ve nereden destek aldığına yönelik bilgiler veren İ.B., ABD başta olmak üzere İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada gibi ülkelerin silah ve mühimmat yardımı yaptıklarını bildirdi. Yapılan yardımın elli bin ton civarında olduğunu da belirten PYD’li terörist, Amerika’ya yüksek miktarda petrol satışı yaptıklarını da belirtti. Kaynak yaratma konusunda sıkıntı çekmediklerini ve desteklendiğini açıklayan teröristin bu açıklamaları şok etkisi yaratmış durumda.

Müttefikimiz olarak baktığımız ülkelerin Türkiye’yi zor durumda bırakan bir gruba yardım etmesi kabul edilebilir bir durum olmadığı söylenirken, İ.B.’nin söylediklerinin doğruluk payının olup olmadığı da araştırılıyor.

Eylem Planı Hazırlığı!
PYD üyesi İ.B. ayrıca eylem planı hazırlığında olduklarını ve bunun içinde kürt bölgelerindeki halkı ayaklandırmak istediklerini de itiraf etti. Amed Kantonu ismini verdikleri bir oluşum yaratmayı hedeflediklerini, bunun içinde bazı sınır noktalarını belirleyerek oradan iç kesimlere hareket etmeyi planladıklarını vurgulayan İ.B.’nin şok itirafları dikkat çekti.Yorum Yap