29 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Rakipler Fenerbahçe’nin Kapısında!

29/04/2016 - 16:44

Rakipler Fenerbahçe’nin Kapısında!

Fenerbahçe’de yaşanan futbolcu krizi ve sezon başında transfer edilen ancak verim alınamayan yıldız futbolcular ciddi anlamda tehlike yaratıyor. Sözleşmesi sezon sonunda biten 3 futbolcu, Caner Erkin, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal ile hala masaya oturulmuş değil. Öte yandan Robin van Persie ve Luis Nani gibi yıldızlardan da verim alınamadı. Diego Ribas’ın ise artık son şansını da bitirdiği ve sezon sonu gönderileceği konuşuluyor. Sezon başında rekor transfer ücretleri ödeyerek kadrosunu neredeyse tamamen yenileyen Fenerbahçe’de bazı yedek oyuncular da gitme hesabı yapıyor.

Galatasaray ve Atletico Madrid Devrede!

Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolculardan Mehmet Topal, birçok Avrupa takımının yakın takibinde ancak yıldız futbolcu için daha şimdiden nabız yoklayan takım ise Galatasaray. Sarıkı kırmızılılar eski futbolcuları ve yetiştirdikleri değerlerden biri olan Mehmet Topal’ı tekrar yuvaya çağırmaya hazırlanıyor. Orta sahada dinamosu Melo’yu yolladıktan sonra bir türlü toparlanamayan Galatasaray’da bu bölge için en ciddi aday Topal. Hem yerli oluşu hem de yeteneklerinin üst düzey olması onu listede 1. sıraya koyarken, camianın içinden çıkmış ve yıldızını Galatasaray’da parlatmış olması tüm imkanların bu transfer için yönlendirilmesine neden oldu.

Öte yandan dünya yıldızı Luis Nani ise Atletico Madrid’in kıskacında. Bu sezon hem İspanya Ligi hem de Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluk mücadelesini sürdüren İspanyol ekibi, transfer çalışmalarına da hız verdi. Transferin ilk ismi olarak bu sezon istenilen performansı sergileyemeyen Luis Nani var. Portekizli yıldızın menajeriyle temasa geçtiği belirtilen Madrid ekibinin, EURO 2016 öncesinde İstanbul’a gelerek bu transferi bitirmesi bekleniyor. Fenerbahçe ise bu transferden çok kazançlı çıkmayacak. Çünkü oyuncunun sözleşmesinde “8 milyon euro’ya serbest kalır” maddesi bulunuyor. Transfer edilirken ödenen para ve bu sezon kulüpten kazandıkları toplandığı zaman Atletico Madrid 8 milyon euro’nun tamamını ödeyip pazarlıksız olarak oyuncuyu alsa bile Fenerbahçe ne yazık ki zarar etmiş olacak.

Bir diğer kan kaybı ise RVP’de yaşanacak. Robin van Persie’nin sezon sonunda Çin veya ABD takımlarından birine gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bir ihtimal Avrupa’da bir takıma da gidebilir. Burada yıldız futbolcunun para ve lig kalitesi arasında bir seçim yapması gerekecek.Yorum Yap