20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Riekerink İstifa Edecek Mi? Fenerbahçe Yenilgisi Galatasaray’ı Karıştırdı

20/11/2016 - 22:01

Riekerink son 4 maçta 3. kez kaybedince istifa sesleri yükselmeye başladı. Genç teknik adam ezeli rakibi Fenerbahçe önünde takımını korkak oynatmakla suçlandı. Selçuk İnan'ın oyunda olmaması ve Sneijder'in ikinci yarıda kenara alınması da Hollandalı'nın sonunu hazırladı. Fenerbahçe maçı sonrasında Başkan Dursun Özbek Riekerink görüşmesinden istifa kararının çıkıp çıkmayacağı ise ilerleyen saatlerde belli olacak.
Riekerink İstifa Edecek Mi? Fenerbahçe Yenilgisi Galatasaray’ı Karıştırdı

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında karşı karşıya gelen Fenarbahçe ile Galatasaray futbol severleri ekran başına topladı. Fenerbahçe seriyi bozmadı ve yıllardır evinde kaybetmediği Galatasaray maçlarına bir yenisini daha ekledi. Sarı lacivertliler seyircisi önünde ezeli rakibi Galatasaray’ı etkili bir oyunla mağlup etmeyi başardı.

Hollandalı teknik direktörün özellikle Snejider değişikliği büyük tepki topladı. Maçın ikinci yarısına Sinan Gümüş’ü çıkartıp Yasin Öztekein’i oyuna alarak başlayan Riekerink, ilerleyen dakikalarda da Sneijder’i kenara alıp yerine Podolski’yi soktu. Sarı kırmızılılar son değişikliğinde ise 1-0 gerideyken Eren Derdiyok’un sakatlanması sonucunda Eren Derdiyok’u çıkartıp Cavanda’yı aldı.

Son 4 maçında 3 kez kaybeden sarı kırmızılılarda Riekerink’in kredisi tükendi. Hollandalı teknik adamın derbi sonrasında başkan Dursun Özbek’le bir araya gelmesi bekleniyor.

Riekerink’in istifa edip etmeyeceği ise bu görüşme sonrasında netlik kazanacak.Yorum Yap