27 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

Şafak Sezer Sinir Krizi Geçirdi!

27/04/2016 - 18:12

Şafak Sezer Sinir Krizi Geçirdi!

Ünlü komedyen Şafak Sezer hakkında ortaya atılan iddia magazin gündeminde ve medyada geniş yankı uyandırdı. Ünlü komedyen Şafaka Sezer, Posta Gazetesi’nde çıkan bir habere göre 1 hafta önce sinir krizi geçirmiş. İstanbul’daki evinde kriz geçiren başarılı komedyen sakinleştirilemeyince Bağcılar’da bir hastaneye kaldırılmış. Ancak burada da hastaneyi birbirine katan, koridorlarda bağıran ve küfürler eden komedyen sakinleştirici ile uyutularak zaptedilebilmiş. Sakinleştirici etkisindeyken de bulunduğu hastaneden ruh ve sinir hastalıklarına bakan farklı bir hastaneye sevk edilmiş. Konu hakkında iddialar bu yöndeyken henüz Şafak Sezer ve yakınlarından bir doğrulama veya yalanlama gelmedi.

Son filmi olan “Kolpaçino 3: Devre” 11 Mart’ta vizyona girmiş ve oldukça yüksek gişe rakamlarına ulaşmıştı. Ayrıca Şafak Sezer hakkında gazetelerde çıkan bu iddia Tv8 ekranlarında yayınlanan “Aramızda Kalmasın” programında da uzun süre konuşuldu. Gazetelerin kullandığı haber fotoğrafını da ağır biçimde eleştiren program sunucuları, bir film karesinden alınan fotoğrafın Sezer’in, yakınları, ailesi ve halka yapılmış bir ayıp olarak nitelendirildi.

10 Ekim 1970 yılında Ankara Sincan’da dünyaya gelen usta komedyen Şafak Sezer, çocukluğunu Ankara’nın Çinçin Mahallesi’nde bir gecekonduda geçirmiştir. Ortaokulda ise lacivert ceket, gri pantolonu olmadığı için okulu bırakıp eczanede çalışmaya başlamıştır. Arif Sağ’ın siyasi danışmanı olan babası Polat Sezer’in, henüz 18 yaşındayken tiyatrocu Mehmet Karagöl ile tanıştırması sonucu hayatı değişmiştir. Ankara Halk Tiyatrosu’nun kurucularından olan Karagöl, Şafak Sezer’e çeşitli taklitler yaptırmaya başlamış ve ilerleyen dönemde tiyatro oyunlarında rol vermiştir. İlk tiyatro deneyimini ise Eşeğin Gölgesi oyununda eşek rolünü oynayarak yaşamıştır.

Eşek rolünden sonra birçok tiyatro oyununda başarıyla rol alan Şafak Sezer, Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin çıkar mısın” adlı eğlence yarışmasına katılarak birinci oldu. Bu başarısından sonra da kariyerinde hızla yükselerek Türkiye’nin en başarılı oyuncu ve komedyenlerinden biri oldu.Yorum Yap