15 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Sağlık Bakanlığı 16 Bin 500 Personel Alacak! İlk Atamalar Mart Ayında

15/02/2017 - 14:20

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılında 16 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etti. Akdağ, ilk atamaların Mart ayında yapılacağını ifade etti. Bakan Akdağ, atanacak olan doktor sayısını ise 13 bin olarak açıkladı.
Sağlık Bakanlığı 16 Bin 500 Personel Alacak! İlk Atamalar Mart Ayında

Bir televizyon kanalında gündeme dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılında atanacak olan personel sayısı hakkında bilgi verdi. Akdağ, açıklamasında 16 bin 500 kişinin alımı için Maliye Bakanlığı ile anlaşıldığı ifade etti. İlk atamaların Mart ayında gerçekleşeceğini ifade eden Bakan Akdağ, ilk aşamada 3 bin 900 kişinin atanacağını kaydetti. Bu yıl içerisinde atanacak olan doktor sayısını 13 bin olarak açıklayan Bakan Akdağ, 17 bin civarında da şirket çalışanı istihdam edeceklerine dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ TVNET’te personel alımı ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yılda alınacak olan personel sayılarını aktaran Bakan Akdağ, ilk alımların Mart ayında gerçekleşeceğini ifade etti. Akdağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 kişi için anlaşmış durumdayız, 2017 yılı için. 16 bin 500’ün üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz, yoğun bakımlarımızı düzenliyoruz. 3 bin 900’ü hemen önümüzdeki ay alım işlemini tamamlayacağız. Kalan kısmını da yıl içerisinde. 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar yok. Çünkü doktorlar Maliye Bakanlığı ile istihdam edilmiyor. Aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı istihdam edeceğiz. Sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız.

YEŞİL DEDEKTÖR AÇIKLAMASI

Yeşil dedektör konusunda da açıklama yapan Sağlık Bakanı Akdağ, “Sigarayla mücadele konusunda DSÖ tarafından şampiyon ilan edildik. Sigara kapalı dolaplara girecek ve düz paket ile satılacak. Denetlemeleri artırmamız lazım. ‘Yeşil Dedektör’ uygulaması geliştirdik, Yeşilay ile beraber. Telefonunuza ‘Yeşil Dedektör’ uygulamasını indiyorsunuz. Telefon açmanıza da gerek yok, bulunduğunuz yerde bir ihmal varsa konum atıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Bağlantılı Haber  Yeşil Dedektör Uygulaması İle Sigara Yasağını İhlal Edenlerin Önüne Geçilecek


Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu