14 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Sağlık Bakanlığı 2016/7 KPSS ile Yerleşenler İçin Açıklamada Bulundu

14/11/2016 - 8:04

Personel Sağlık ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, son olarak gerçekleştirdiği 2016/7 personel alımları ile ilgili açıklamada bulundu.
Sağlık Bakanlığı 2016/7 KPSS ile Yerleşenler İçin Açıklamada Bulundu

Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları 4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin KPSS-2016/7 yerleştirme sonuçları 07 Kasım 2016 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır.

Bakanlığımız taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri (Acil Tıp Teknikeri) pozisyonlarına yerleşen adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A/8) bendi uyarınca; ekte yer alan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu’nu bilgisayar ortamında (2) suret doldurup kendileri imzaladıktan sonra, bulunduğu ilin il sağlık müdürlüğüne onaylatarak, 21 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 18.00′ e kadar T.C. Sağlık Bakanlığı YHGM Genel Evrak Birimi Mithatpaşa Caddesi No: 3 06434 Sıhhıye/Ankara adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler veya elden teslim edeceklerdir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu İçin Tıklayınız

Adaylar, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formlarını kendileri veya noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığı’na vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Bahse konu sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adayların atama işlemlerine ilişkin detaylı duyuru, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

Sağlık Bakanlığı’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.yhgm.saglik.gov.tr adresinden, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.tkhk.gov.tr adresinden, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na ait pozisyonlara yerleşenler http://www.thsk.gov.tr adresinden, Atama işlemleri hakkında yapılacak duyuruları takip edebilirler.Yorum Yap