20 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Samsun Haber Sektörünün Efsanesi Geri Döndü: SamsunHaberleri.com

20/11/2016 - 14:02

Samsun haber siteleri arasında en eski geçmişe sahip sitelerden olan SamsunHaberleri.com, kısa bir süre yayınlarına ara verdikten sonra yenilenen yapısı ve ekibi ile yayın hayatına tekrar başladı. Samsun haberlerini halka ulaştırmada etkin bir vizyon belirleyen site, kullanıcı odaklı ve halkın sesine kulak veren haber yayıncılığı yapma vaadi veriyor. Samsun haberleri sitesinin de sektöre girmesiyle, samsun haber sektörü oldukça rekabetli bir piyasaya dönüştü.
Samsun Haber Sektörünün Efsanesi Geri Döndü: SamsunHaberleri.com

Samsun haberleri ana konseptini benimseyen Samsun yerel piyasasında bir çok haber sitesi bulunmaktadır. Samsun haber sektörde şuan ipi Samsunhaber.tc isimli site çekmektedir. Günlük yaklaşık 25.000 kişinin ziyaret ettiği site, Samsun piyasasında açık ara 1. bulunmaktadır.

Samsun haber sektöründe eski efsanelerden olan Samsunhaberleri.com kısa bir aradan sonra sektöre tekrar giriş yaptı. Alt yapı sorunları nedeniyle kısa bir süre yayınlarına ara veren site, daha güçlü ve etkin bir misyon ile artık yayında. Samsun haber sektörünün liderliği için tekrar sahaya çıkan site, bu konuda oldukça kararlı.

Bir diğer rakip ise Samsunhaber.com sitesi olarak görülüyor. Alan adına yüklü miktarda ödeme yaparak piyasaya giren samsunhaber.com ekibi, paranın mı bilginin mi öne çıkaracağının testini bizlere gösterecek.

Samsun haber siteleri arasında öne çıkan bu 3 site arasında kıyasayı bir rekabet yaşanacak gibi görülüyor. Etkin gücü yüksek olan samsunhaber.tc, maddi gücü yüksek olan samsunhaber.com ve bilgisi yüksek olan samsunhaberleri.com arasında ki yarışı kimin kazanacağını ilerleyen zaman bizlere gösterecektir.Yorum Yap