24 Ekim 2016

Yunus Ünlü

Samsun Hayal Kahvesi’nden Engellilere Büyük Saygısızlık

24/10/2016 - 17:32

Samsun Hayal Kahvesi akıllara durgunluk verecek bir karara imza attı. 2 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşecek olan Resul Dindar konserine gitmek isteyen engelliler, firmamız etkinliklerine engellileri almıyor cevabıyla karşılaştı. Yapılan bu hareket karşısında gözler Resul Dindar'ın atacağı adıma çevrildi.
Samsun Hayal Kahvesi’nden Engellilere Büyük Saygısızlık

Türkiye’nin en büyük işletmeleri arasında yer alan Hayal Kahvesi engellileri dışlayarak büyük bir saygısızlığa imza attı. Samsun Piazza AVM’de bulunan Samsun Hayal Kahvesi, etkinliklerine engellileri almadığını belirtti.

Samsun’da yaşayan engelli arkadaşımız Murat Ünlü 2 Aralık 2016 tarihinde Samsun Hayal Kahvesi’nde gerçekleşecek olan Resul Dindar konseri için iletişime geçerek yetkililerle görüştü. Ancak verilen cevap hayrete düşürdü. Hayal Kahvesi’nin açıklaması, “Konserlere engellileri almıyoruz.” şeklinde oldu. Aynı çifte standart geçen yıl Halil Sezai konserinde de yaşandı. Yine aynı işletme engellileri bu konsere almayarak tutumunu göstermiş oldu. Türkiye’de engellilere verilen önem her geçen gün artarken Hayal Kahvesi gibi büyük bir işletmenin böyle bir ayrımcılık yapması büyük tepki çekti.

Sevgili Resul Dindar’ın kendisini dinlemek isteyen engelli arkadaşlarımız için gerekli adımları atacağını ve bu haksızlığı ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. HaberDirekt.com olarak bu gibi ayrımcılıkları her zaman ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

Yunus ÜNLÜ / ÖZEL HABERYorum Yap