20 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Samsun’da Tramvay Rezaleti

20/10/2016 - 19:29

Samsun’da Tramvay Rezaleti

Samsun tramvay hattında son günlerde adeta izdiham yaşanıyor. Tramvay hattının Tekkeköy ilçesine kadar uzatılmasının ardından özellikle sabah ve akşam saatlerinde vatandaş adeta tramvaya binemiyor. Üstelik SAMKART’tan 4 TL çekmesi nedeniyle turnikelerde iade kuyrukları oluşuyor. İade almayı unutanlar ise 4 TL’ye yolculuk yapmış oluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tramvaylarda yaşanan kalabalık ile ilgili olarak, “Tramvay duraklarının artması nedeniyle yaşanan sıkıntıların farkındayız. Vatandaşımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımız sürüyor. Şuan için tramvay sayımız yetersiz. Gerekli çalışmalar başlatıldı. Sistem henüz yeni olması nedeniyle iade işlemlerinde bazı aksaklıklar yaşanıyor. İlerleyen günlerde her turnikede iade cihazı olacak ve vatandaş sıra beklemek zorunda kalmayacak. İş giriş çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluk ise gayet normal. Samsun büyüyen bir şehir ve nüfusu her geçen gün artıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi daha iyi hizmet için çalışmalarını sürdürüyor” açıklamalarında bulundu.

Samsun halkının toplu taşımadaki sorunları ise sadece kalabalık değil. Türkiye’nin en pahalı ulaşımının Samsun’da olması, stajyer vatmanların en işlek saatlerde tramvay kullanmaları, tramvay güzergahının arttırılmasına rağmen seferlerin aynı kalması vatandaşın dile getirdiği sorunlardan sadece bir kaçı.

Buket Gizem NARİN / ÖZEL HABERYorum Yap