20 Kasım 2016

Yunus Ünlü

Samsung’dan S7 Açıklaması

20/11/2016 - 18:35

Samsung, artan güvenlik sorunları sonrasında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Samsung, Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında duruyor" ifadeleri yer aldı.
Samsung’dan S7 Açıklaması

Son aylarda Galaxy Note 7 yüzünden büyük sıkıntı yaşayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da yeni gündem Galaxy S7 ve S7 edge. Kullanıcılar, iki amiral gemi S7 ve S7 edge’de de patlama olabileceği nedeniyle endişe yaşıyor. Zira birçok kişinin markaya güveni ciddi anlamda sarsıldı ve çoğu kullanıcı, kullandığı telefonun ansızın patlayabileceğini düşünüyor.

Bu durumu gören Samsung, S7’ler için bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte Samsung tarafından yapılan o açıklama:
“Samsung, Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında duruyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketiciler tarafından kullanılan 10 milyondan fazla cihaz arasından, dahili batarya arızaları ile ilgili teyit edilmiş bir vaka bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, ciddi dış hasarın neden olduğu bazı örnekleri doğruladık. Samsung, herhangi bir cihazı alıp inceleyene kadar, herhangi bir olayın gerçek sebebini belirlemek imkansızdır.”

Diğer taraftan Samsung’a en çok baskının ABD tarafından yapıldığını görüyoruz. Zira Samsung’un hali hazırda en büyük rakibi Apple bir ABD markası. Hatta Samsung’un bir komploya kurban gitmiş olabileceği konuşuluyor.Yorum Yap