25 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

Samsunspor Türkiye Kupası’nda Elenmek İstiyor!

25/10/2016 - 19:08

Ziraat Türkiye Kupası'nda Samsunspor evinde Menemen Belediyespor ile karşılaşacak. Samsunspor teknik direktörü Osman Özköylü, kupada karşılaşacakları mücadele öncesinde yaptığı açıklama ile gündeme oturdu.
Samsunspor Türkiye Kupası’nda Elenmek İstiyor!

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor’un teknik patronu Osman Özköylü yaptığı açıklama ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özköylü yaptığı açıklamada, “Kısıtlı kadromuz ile Türkiye Kupası’nda gruplara kalmamız bizim için intihar olur. Bu nedenle Menemen Belediyespor mücadelesinde genç oyuncularımı sahaya süreceğim ve hazırlık maçı havasında oynayacağız” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalara bazıları destek verirken bazıları ise tepki gösterdi.

ÖZKÖYLÜ: TAKIMIMIZ İÇİN BİR İNTİHAR!
Kırmızı Beyazlıların Teknik Direktörü Osman Özköylü, bugün basına kapalı olan antrenman öncesinde muhabirlere, “Bu kulüp için gruplara kalmak tamamen intihardır. Bunu net söylüyorum. Gerçekçi konuşmak gerekirse kısıtlı bir kadroyla maçlara çıkıyoruz. Gruplara kaldığımızı sayarsak karşımıza Galatasaray, Fenerbahçe ya da Beşiktaş gelebilir. Biz ligde kalmak için mücadele eden bir takımız. Her oyuncumuzu zinde tutmamız lazım. İnsanlar maç takvimine bakmadan yorum yapabilirler. Sadece 27 Kasım Aralık ayının 28’i arasında tam 9 maç oynamak zorundasınız. Yani biz 3 günde bir maç oynayacak durumda değiliz. Böyle bir fiziksel yapımız kesinlikle yok. Yani hem gruplara kalıp burada Samsunspor’u küçük duruma düşürecek sonuçlarla karşı karşıya kalmak istemiyorum” dedi.

‘OYUNCULARIM O YÜKÜ KALDIRAMAZ!’
Alt yapıdan gelen oyuncuların yoğun maç temposunu kaldıramayacağını belirten Özköylü, “Genç oyuncuları ben Süper lig takımlarının karşısına çıkartamam. Öyle bir düzeyde değiliz. Yine söylüyorum. Benim gruplara kalma gibi bir niyetim yok. Ben bunu yönetime de ilettim. Onlar da anlayışla karşıladılar. Gruplara kaldığımız zaman belki ekonomik olarak çok ufak da olsa bir getirisi yok. Bir borç kapanmış olur ama gelen ciddi bir para değil. Çok komik paralar geliyor. Zaten bizim Samsunspor olarak kupayı kazanmak gibi umudumuz yok. Ne de öyle bir hedefimiz var. Gerçekçi olmak lazım. Bunu Süper Lig’deki bir çok takım düşünmezken bu kısıtlı kadromuzla böyle bir şey düşünmeye kalkarsak gerçekten insanlar bize deli der. O yüzden gerçekçi olalım ve önümüze bakalım. Benim 8 tane lig maçım var. Nasıl puan alırım ona bakacağız. Başka bir düşüncem yok” diye konuştu.

‘HAZIRLIK MAÇI OLARAK BAKIYORUM!’
Menemen Belediyespor ile oynayacakları maçı hazırlık maçı olarak gördüğünü belirten Özköylü, “Gençleri görme adına bir maç olacak. Onların bizim istediklerimizi ne kadar yapacağı, ya da biz kaç tane oyuncuyu ileriki süreçte değerlendirebilmemiz görme açısından bizim için önemli” dedi.1 Yorum

 

  • adil zeren :

    26 Ekim 2016-16:19

    abi o zaman para yok deyip kapıları kitleyip gidelim. Bundan sonra SAMSUNSPOR maçına gidip Osman ÖZKÖYLÜ ye para kazındırmayayım.
    0    0