3 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

Şehit Babasından Şok Açıklama!

03/05/2016 - 11:13

Şehit Babasından Şok Açıklama!

Türkiye, her gün gelen şehit haberleriyle sarsılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Bartın’da, Şehit Uzman Çavuş Sinan Oruç’un cenazesinin defnedildiği akşam yine bir şehit haberi geldi. Bartın’da ard arda ikinci şehit haberinin gelmiş olması ise, şehit babası Recep Erdoğan’ı derinden sarstı. Bartın’daki şehidin acısını yaşayan asker babası Erdoğan, kendi oğlunun da şehit düştüğünü öğrenince tam anlamıyla yıkıldı. Recep Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenerek; “Meclis’teki teröristleri cezaevine tıksınlar, milletvekili olanları” ifadelerini kullandı. Bartın’da şehit Sinan Oruç’un ardından, Hakkari’de çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Komando Ayhan Erdoğan şehit düştü.

Son dönemde şehir ve sokak çatışmalarında ağır kayıplar veren terör örgütü üyeleri karakollara, emniyet güçlerinin binalarına ve sivillere saldırmaya başladı. Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Ortaklar Köyü’ndeki karakola bağlı Hapust Tepe Üs Bölgesine uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı sonrasında çatışma çıktı. 21 yaşındaki Onbaşı Muttalip Soylu ile Kozcağız’ın Eyüpoğlu Köyü’nde yaşayan 25 yaşındaki Ayhan Erdoğan şehit düştü.

Meclis’teki Teröristler Cezaevine Tıkılırsa Hakkım Helaldir

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan acılı aile çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şehidin ikiz kız kardeşi Reyhan Erdoğan sinir krizi geçirirken anne ve babası ise gözyaşlarına boğuldu. Baba Erdoğan, oğlunun bir gün önce akşam annesiyle konuşurken şehit olabilirim dediğini aktardı.

Gazetecilerin, “Terör örgütüne yönelik neler söylemek istersiniz?” sorusuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenmek istediğini belirterek, bu, Meclis’teki teröristleri cezaevine tıksınlar diyerek HDP’li milletvekillerini suçladı. Tüm şehit babaları adına konuştuğunu ifade eden baba Recep Erdoğan, bu işlem yapılırsa hakkını helal edeceğini, HDP’li milletvekilleri cezaevine gönderilmezse hakkını helal etmeyeceğini belirtti.Yorum Yap